Sparta loví u Bosporu. Její další cíl se jmenuje Semih Kaya a v Galatasaray hraje stopera

Luděk Mádl Luděk Mádl
5. 7. 2017 13:30
Fotbalová Sparta stále řeší pozici středního obránce, na hostování by ráda získala tureckého reprezentanta jménem Semih Kaya
Semih Kaya, obránce Galatasaray, v minulé sezoně odehrál 20 ligových zápasů a vstřelil dvě branky
Semih Kaya, obránce Galatasaray, v minulé sezoně odehrál 20 ligových zápasů a vstřelil dvě branky | Foto: ČTK

Praha - Sparťanský trenér Andrea Stramaccioni by ještě rád doplnil do kádru jednoho zkušeného stopera. A poté, co se nepodařilo získat francouzského obránce Thomase Heurtauxe z Udine, přesunul se nyní letenský zájem k Bosporu.

Právě z Turecka získal deník Aktuálně.cz od důvěryhodného zdroje informaci, že se aktuální transferní cíl Sparty jmenuje Semih Kaya, je mu 26 let - a zejména na pozici stopera odehrál v turecké lize až dosud 142 utkání.

V uplynulém ročníku jich v dresu Galatasaray bylo 20 a plavovlasý Turek v nich zaznamenal 2 branky. V Lize mistrů odehrál za žlutočervené v uplynulých letech celkem 26 zápasů, dalších 23 jich dosud na mezinárodní scéně absolvoval jako reprezentant tureckého A-týmu.

Sparta by ho ráda získala na hostování, nyní by s jeho agentem měla vést diskusi o případných podmínkách obráncova platu na Letné. Zatím však údajně není vůbec jasné, zda se obě strany dohodnou, jejich představy se liší.

Tržní cenu pro případ přestupu vyčísluje transfermarkt.de u tohoto 182 centimetrů vysokého stopera na 3 miliony eur. Smlouva v Istanbulu mu vyprší za rok.

Poté, co Galatasaray koupil ze Sao Paula brazilského stopera Maicona (pozor, pouze jmenovce někdejší Mourinhovy hvězdy v Interu Milán) za 7 milionů eur, dokáže si podle všeho Igor Tudor, chorvatský trenér týmu, představit, že by se bez Semiha Kaye v příští sezoně mohl obejít.

Vedle Sparty je ale nyní zájemců o jeho služby na kontinentu podle všeho víc. Licituje se tedy o to, kdo případně blonďatému stoperovi nabídne lepší podmínky.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy