Sparta loví u Bosporu. Její další cíl se jmenuje Semih Kaya a v Galatasaray hraje stopera

Luděk Mádl Luděk Mádl
5. 7. 2017 13:30
Fotbalová Sparta stále řeší pozici středního obránce, na hostování by ráda získala tureckého reprezentanta jménem Semih Kaya
Semih Kaya, obránce Galatasaray, v minulé sezoně odehrál 20 ligových zápasů a vstřelil dvě branky
Semih Kaya, obránce Galatasaray, v minulé sezoně odehrál 20 ligových zápasů a vstřelil dvě branky | Foto: ČTK

Praha - Sparťanský trenér Andrea Stramaccioni by ještě rád doplnil do kádru jednoho zkušeného stopera. A poté, co se nepodařilo získat francouzského obránce Thomase Heurtauxe z Udine, přesunul se nyní letenský zájem k Bosporu.

Právě z Turecka získal deník Aktuálně.cz od důvěryhodného zdroje informaci, že se aktuální transferní cíl Sparty jmenuje Semih Kaya, je mu 26 let - a zejména na pozici stopera odehrál v turecké lize až dosud 142 utkání.

V uplynulém ročníku jich v dresu Galatasaray bylo 20 a plavovlasý Turek v nich zaznamenal 2 branky. V Lize mistrů odehrál za žlutočervené v uplynulých letech celkem 26 zápasů, dalších 23 jich dosud na mezinárodní scéně absolvoval jako reprezentant tureckého A-týmu.

Sparta by ho ráda získala na hostování, nyní by s jeho agentem měla vést diskusi o případných podmínkách obráncova platu na Letné. Zatím však údajně není vůbec jasné, zda se obě strany dohodnou, jejich představy se liší.

Tržní cenu pro případ přestupu vyčísluje transfermarkt.de u tohoto 182 centimetrů vysokého stopera na 3 miliony eur. Smlouva v Istanbulu mu vyprší za rok.

Poté, co Galatasaray koupil ze Sao Paula brazilského stopera Maicona (pozor, pouze jmenovce někdejší Mourinhovy hvězdy v Interu Milán) za 7 milionů eur, dokáže si podle všeho Igor Tudor, chorvatský trenér týmu, představit, že by se bez Semiha Kaye v příští sezoně mohl obejít.

Vedle Sparty je ale nyní zájemců o jeho služby na kontinentu podle všeho víc. Licituje se tedy o to, kdo případně blonďatému stoperovi nabídne lepší podmínky.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 13 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy