Ligové hvězdy se rozběhnou do lesů. Sparta či Slavia zavedly individuální tréninky

Sport ČTK Sport, ČTK
16. 3. 2020 9:54
Prvoligové týmy ruší týmovou přípravu, po vyhlášení celostátní karantény kvůli pandemii nového typu koronaviru budou do odvolání trénovat individuálně.
Milan Heča na tréninku Sparty před sezonou 2018-19
Milan Heča na tréninku Sparty před sezonou 2018-19 | Foto: Milan Kammermayer

Ligová fotbalová asociace minulý týden až do odvolání odložila všechny zápasy první i druhé ligy. Většina klubů po vyhlášení nouzového stavu trénovala za dodržování zvýšených hygienických opatření a také splnění maximálního počtu 30 osob na sportovišti.

Počet potvrzených případu koronaviru České republice narostl na 298, vláda proto v neděli na týden vyhlásila celostátní karanténu, která mimo jiné znamená zákaz volného pohybu na veřejnosti. Kluby se proto rozhodly zrušit týmovou přípravu a hráči budou trénovat individuálně.

"Nejdůležitější je aktuálně ochrana zdraví hráčů, členů realizačních týmů a zaměstnanců klubu. Do odvolání nebudou ke sportovní přípravě sloužit ani tréninkové centrum na Strahově, ani hlavní stadion na Letné," uvedla Sparta v prohlášení na klubovém webu.

"Hráči a hráčky dostanou od trenérů pokyny k individuální přípravě. Tato rozhodnutí jsou reakcí na vyhlášení vlády o karanténě pro občany České republiky. Klub nicméně některé kroky vedoucí k omezení činnosti učinil už před rozhodnutím vlády z nedělní noci," přidala Sparta.

K podobnému kroku přistoupila i Slavia, její hráči stali manuál, jak trénovat a co jíst. "Týmovou společnou přípravu pro tento týden jsme samozřejmě zrušili, hráči se připravují individuálně. Řada z nich bydlí mimo Prahu, takže v tomto ohledu najít běžecké tratě pro ně nebude problém. Důležité je především zdraví, a o to jde teď u všech nejvíce," zní z Edenu.

Týmové tréninky dnes zrušily i Liberec, Teplice, Ostrava a Opava. Už minulý týden podobný krok oznámila Mladá Boleslav, která přerušila společnou přípravu do 22. března..

"Vzhledem k aktuálním okolnostem bylo rozhodnuto, že i hráči A-týmu se budou až do odvolání připravovat individuálně s využitím sporttesterů a plánů připravených kondičními trenéry," uvedl Liberec. "Hráči absolvují individuální běžecké tréninky se sporttestery v místě bydliště," oznámily Teplice.

 

Právě se děje

Další zprávy