69. Karlsson
7. Papadopulos
32. Herc
83. Papadopulos

Hezký nedělní podvečer, vítejte u online přenosu z utkání 19. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Spartou a Karvinou. Duel startuje v 16:00.

Boj o čelo tabulky Fortuna:Ligy sice nenabízí příliš atraktivní podívanou, na dalších místech však slibuje závěr sezony parádní boj. Především o pohárové příčky se přetahuje spousta klubů. Slavia sice má po včerejší výhře v čele tabulky astronomický náskok, druhé místo je však ve hře. A usilovat by o něj chtěla především pražská Sparta, jejíž hlavním konkurentem je Jablonec.  Ten minule nemohl svůj duel odehrát, ztrácí tak na letenský celek tři body. My se dnes budeme věnovat ale pražskému velkoklubu, který přivítá doma Karvinou. Ta se letos překvapivě vyhýbá starostem se záchranou a daří se jí více venku než na vlastním hřišti. ¨

Sparta je vždy pro média vděčným tématem. Letenští začali sezonu skvěle, jenže poté začalo vše drhnout. Citelně chybí dlouhodobě zraněný Hložek, který i ve svém mladém věku táhl ofenzívu svého celku. Často Sparta střídala rozestavení, někdy hrála se třemi stopery, jindy zase klasicky se čtyřmi vzadu. Po krátké zimní pauze sice ze čtyř utkání Sparta dvakrát vyhrála, jednou remizovala a jednou prohrála, herní projev však nebyl dobrý. V Ostravě se obešli hráči pražského klubu bez střely na bránu, v Opavě i s Mladou Boleslaví to také herně nebyla hitparáda. Poslední kapkou pro vedení klubu byla domácí porážka s Bohemians. Po ní přišla další trenérská změna.

Zkušený kouč Václav Kotal musel Spartu opustit. A novým lodivodem se překvapivě stal ex-plzeňský Pavel Vrba. Ten dostal od Tomáše Rosického důvěru a kontrakt na sezonu a půl. Nečeká ho nic lehkého, trenéři se na Letné střídají jako na běžícím páse a jejich průměrná životnost je jedenáct měsíců. Bývalý reprezentační trenér začal ve svém angažmá dobře. V Olomouci sice prohrával jeho celek už 0:2, přesto i díky dvěma penaltám Karlssona otočil a bral cenné tři body. Dnes bude chtít na úvodní výhru navázat, navíc bude mít za sebou celotýdenní práci s týmem. Bude tak zajímavé sledovat, jak si dnes herně Sparta povede.

Tuto jedenáctku dnes vyšle do utkání Pavel Vrba. Obrana nastupuje ve stejném složení jako posledně v Olomouci. Dávid Hancko opět hraje na levém kraji, Michal Sáček na pravém. V záloze došlo ke dvěma změnám, potrestaného Krejčího ml. vyřadil karetní trest, Pavelku zase zranění. Vedle kapitána Bořka Dočkala tak nastupují Souček a Trávník. Překvapivá změna nastala i na hrotu. Místo Lukáše Juliše naskakuje Libor Kozák.

Karviná je v této sezoně překvapením. V minulém ročníku se slezský celek zachránil nejspíš jen díky tomu, že se spodní část tabulky nestihla dohrát a nikdo nesestoupil. Boj o záchranu se předpovídal v hornickém městě i letos. Karviná však obklopuje jedenácté místo a má dvanáctibodový náskok na záchranu. V minulém kole si pomohla výhrou nad Opavou, jinak v posledních týdnech sbírá spíše prohry a remízy. A když už vyhraje, tak spíše venku, což by mělo být pro Spartu výstrahou. Svěřenci Juraje Jarábka mohou jen překvapit, to se jim však povedlo už třena v Plzni.

Slovenský kouč Juraj Jarábek vyšle do utkání tuto sestavu. Do brány se vrací Petr Bolek, do středu obrany Martin Šindelář. Na levém kraji obrany si odbude premiéru Róbert Mazáň. Chybí potrestaní Bartošák s Dramem a zraněný záložním Qose. O ofenzivu se bude starat kvarteto Čmelík, Ostrák, Tavares a Papadopulos.

Včera kromě výhry Slavie viděli fanoušci dvě remízy týmů bojujících o záchranu. A opět byly bezbrankové, Brno se Zlínem v moravském duelu ani Opava s Příbramí branku nevstřelili.

Dnes nás od 14:00 čekaly hned 4 utkání. A opět se urodily dvě bezbrankové remízy. Olomouc uhrála remízu 0:0 v Ďolíčku s Bohemians, Liberec doma nezlomil České Budějovice. Plzeň sice v Mladé Boleslavi vedla, jenže v závěru musela zachraňovat bod a její forma stále nejde nahoru. Pro Spartu příznivý výsledek se uhrál v Ostravě, kde domácí Baník díky dvěma penaltám Azeveda porazil Jablonec a poskočil na šesté místo.

Utkání začne s mírným zpožděním. Oba týmy už jsou ale na trávníku, domácí v rudých dresech, hosté v bílém. Přesto ale přišla jedna změna v sestavě Sparty. Michal Sáček se zranil při rozcvičce, nahradil jej Tomáš Wiesner.

Utkání právě odstartovalo.

2

Herc obral o míč Dočkala a chtěl s ním postupovat směrem k bráně, jenže poněkud přísně mu byl odpískán faul.

6

Karviná v úvodu drží míč hodně efektivně, dokáže kombinovat na půli Sparty. Rozhodně dnes nechce být do počtu.

7

A hosté svůj skvělý start hned potvrzují. Po sedmi minutách na Letné se dostávají do vedení. Mazáňův centr z levé strany měl ve vápně v pohodě odklidit Čelůstka. Zkušený stoper však fatálně zaváhal, nechal propadnout míč za sebe, kde byl připravený Michal Papadopulos a uklidil jej za Nitu.

11

Dvě nebezpečné akce Sparty. Nejprve Trávník našel na hranici vápna Kozáka, jenže míč mu spíše pod nohy a vytáhlý útočník nezakončil. Následně rychle zahraný aut se dostal přes Wiesenera až ke Krejčímu, před ním ale obrana hostí míč odklidila.

13

Hancko hrající dnes na levém kraji obrany se vydal kupředu, jeho náběh nezachytil Čmelík a pomohl si proti slovenskému obránci nedovoleně. Sparta tak bude zahrávat nebezpečnou standardní situaci.

15

Rafael Tavares už v 15. minutě uviděl žlutou kartu. Hodně zbytečným šlapákem šel do souboje s Wiesnerem.

18

Hancko musel na zadní tyči na poslední chvíli odvracet míč před nabíhajícím Čmelíkem.

21

Pěkná akce Sparty, Vitík rozehrál kolmě dopředu a Dočkal prodloužil na Wiesnera. Ten byl před vápnem lehce podražen a Sparta tak kope zajímavý přímý kop z rohu vápna.

22

A přímý kop skončí přímo v bráně. David Möberg Karlsson zahrál přímý kop hodně chytře. Švéd využil toho, že zeď vyskočila a poslal míč po zemi pod ní. Bolek byl překvapen a neměl šanci zareagovat. Švédský křídelník zaznamenal třetí gól v 2. utkání pod novým koučem.

27

Stačilo dalších 5 minut a letenský celek otočil vývoj utkání. Filip Souček našel krásně obloučkem za obranu Ladislava Krejčího. Gólman hostí Bolek zaváhal, zastavil se a nechal se předskočit Krejčík, který byl u míče dřív. Křídelník Sparty sice byl ještě faulován a otřesen, přesto to obětoval pro vstřelení gólu.

28

Gólman Petr Bolek ještě navíc za faul na Krejčího před brankou vyfasoval žlutou kartu.

30

Jenže i samotný střelec Ladislav Krejčí byl žlutě potrestán po potyčce s Tomášek Ostrákem.

32

Na Letné je to dnes gólové galapředstavení. Lehce po půlhodině hry Karviná skóruje podruhé a srovnává stav na 2:2. Roh Mazáně sice odvrátil Hancko, jenže Christián Herc na hranici vápna jej parádně z voleje napálil zpět za Nitu.

34

Eduardo Santos hloupě fauloval za půlící čárou a uviděl žlutou kartu, svou čtvrtou v sezoně.

39

Ladislav Krejčí sice dal gól, jenže obětoval své zdraví. Zkušený záložník musel střídat a nahradil jej Srdjan Plavšič.

41

David Moberg Karlsson je při chuti. Opět parádní přihrávku vyslal dopředu Filip Souček. Švédský technik velmi dobře neznačil a krásným obloučkem překonal Bolka.

První půle je za námi, viděli jsme 5 branek, Sparta vede 3:2.

Už první duel těchto týmů na podzim nabídl šílenou přestřelku, kdy Sparta otočila z 0:2 na 5:2. Dnes to vypadá na podobné střelecké hody. Už v 7. minutě využil ohromné chyby Čelůstky Papadopulos. Karlsson však z přímého kopu po patnácti minutách srovnal. Za dalších pět minut Krejčí po chybě Bolka vrátil Spartě vedení. Čekalo se, že favorit začne dominovat, jenže za dalších pět minut parádním volejem srovnal Herc. David Moberg Karlsson však drží Spartu a do poločasu ještě jednou skóroval a poslal svůj tým do poločasového vedení.

Na Letné odstartovala druhá půle.

48

Ve vápně se objevil po náběhu Hancko, jenže jeho rána byla zablokována Eduardem.

53

Sparta se vydala do nadějného brejku poté, co ubránila rohový kop, Dočkalova finální přihrávka však nikoho ve vápně nenašla.

56

Karlsson je při chuti a chtěl by zkompletovat hattrick. Švédska záložník vypálil zpoza vápna, jenže bránu Karviné přestřelil.

58

Sparta chce zvýšit vedení a tímto tempem se jí to určitě podaří. Po kvalitně rozehrané standardní situaci se po dobré práci Kozáka dostal ke střele Souček, bránu ale minul.

61

Jeden malý krůček chyběl Hanckovi, aby dokázal hlavou lépe zakončit po centru Dočkala z přímého kopu.

64

Bořek Dočkal ostře zajjel do Tavarese a zaslouženě obdržel žlutou kartu. Už je čtvrtá v sezoně, takže příští duel ve Zlíně se bude muset obejít Pavel Vrba bez něj.

65

Poprvé dnes střídají hosté z Karviné. Tomáše Čmelíka nahradil na hrací ploše Rajmund Mikuš.

67

Karvinští se dožadují písknutí pokutového kopu. Jenže opakovaný záběr ukazuje, že při akcí Tavarese nebyl důvod pískat.

69

Sparta se přeci jen dočkala další branky a konečně vede o dva góly. Trávník skvěle vybojoval míč, posunul na Dočkala a ten vyslal kolmicí Karlssona do brejku. Švédský křídelník naznačil střelu na zadní tyč, ale nakonec zvolil přízemní pokus na první tyč. Karlsson tak uzavřel hattrick.

72

Důležitý moment v utkání. Michal Trávník hodně hloupě zajel do Herce a po zásluze za příliš ostrý skluz vyfasoval červenou kartu. Sparta tak bude 20 minut hrát v oslabení.

73

Rajmund Mikuš zastavil hned v počátku brejk Sparty a uviděl žlutou kartu.

74

Dvojí střídání nachystal Pavel Vrba. Lukáš Juliš nahradil Libora Kozáka, Adam Karabec pak střeleckého hrdinu Davida Karlssona.

74

Střídala také Karviná, Jursu nahradil na hřišti Haša.

78

Dočkal se dostal k ohrožení brány, Bolek však jeho ránu z voleje dokázal zpacifikovat.

82

Tomáš Ostrák dnes přepustil své místo Marku Hanouskovi.

83

Karviná je zpátky v utkání. Hanousek se hned zapojil do ofenzivní akci, našel ve vápně Papadopulose, ten se odpoutal od strážců a prostřelil Nitu.

87

Mazáňův centr prodloužil jeden z hostujících hráčů, míč ale skončil nad bránou.

88

Bořek Dočkal dnes dohrál, nahradí jej Matěj Hanousek.

89

Šindelář udělal chybu v rozehrávce, přihrávku vystihl Plavšič a chtěl pelášit kupředu. Nakonec jej poslal k zemi Herc a obdržel žlutou kartu.

90

Nastavují se 3 minuty.

90+2

Florin Nita zdržoval hru před odkopem, uviděl tak žlutou kartu.

Je konec, Sparta zvládla udržet vedení a poráží Karvinou 4:3.

Duely Sparty s Karvinou tuto sezonu nabídly neskutečné gólové hody. Zápas na slezské půdě vyhrála Sparta 5:2, také dnes bylo k vidění hned 7 branek. V první půli se přetahovali oba celky o vedení, Karviná brzy vedla, jenže letenští otočili. Když Herc dokázal srovnat, Karlsson druhou trefou vrátil domácím vedení. Pražané se uklidnili až v 69. minutě, kdy třetí brankou v utkání zvýšil na rozdíl dvou branek Karlsson.

Za pár minut ale zavařil Spartě nepochopitelným skluzem Michal Trávník. Svěřenci Pavla Vrby dohrávali v oslabení, což Karviná využila ke snížení. Srovnání však už nestihla, Sparta tak i podruhé pod Vrbou zvládla přestřelku a odskočila Jablonci na rozdíl 6 bodů. Severočeši však mají zápas k dobru.

Ode mě to je pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.