Sparta jedná s Karavajevem. Její pravou stranu by mohl posílit bývalý hráč Dukly a Jablonce

Luděk Mádl Luděk Mádl
9. 8. 2016 4:37
Ruský fotbalista Vjačeslav Karavajev, který už zkušenosti s českou ligou získal v Dukle a Jablonci, vyjednává se Spartou.
Vjačeslav Karavajev (vlevo) v jabloneckém dresu v souboji s Karolem Mondekem z Baníku
Vjačeslav Karavajev (vlevo) v jabloneckém dresu v souboji s Karolem Mondekem z Baníku | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Sparta v úvodu sezony špatně chytá dech, a tak fanoušky zaujala věta trenéra Zdeňka Ščasného pronesená po bezgólovém utkání v Teplicích. Zmínil tam, že už v pondělí by na Letnou měla dorazit posila.

Zdá se, že během pondělí se ještě nic uzavřít nepodařilo, nicméně navzdory velkým snahám o přísné utajení přece jen příslušné jméno z kuloárů na světlo boží proniklo. Podle informací Aktuálně.cz jedná Sparta o příchodu Vjačeslava Karavajeva.

Znalcům české ligy není třeba 21letého ruského fotbalistu nijak zvlášť představovat. V sezoně 2014/15 přišel z CSKA na hostování do pražské Dukly, sezonu následující pak strávil v Jablonci a v obou případech patřil mezi opory a pravidelně nastupoval v základní sestavě. O jeho kvalitách svědčí i 14 startů v barvách ruské reprezentační "21".

A hlavním "povoláním" je Karavajev rychlý pravý bek, což si můžeme dát rovnou dohromady s kritikou, jíž Ščasný zahrnul po odvetě na stadionu Steauy Bukurešť pravého halvbeka Ondřeje Zahustela.

Lze předpokládat, že pokud se Karavajevův příchod podaří dotáhnout, ať už formou přestupu, nebo dalšího hostování, měl by se mladý Rus stát novou první volbou pro tuto pozici.

Odborný web transfermarkt.de odhaduje Rusovu tržní cenu na 1 milion eur, tedy 27 milionů korun.

Uzávěrka soupisek pro play-off Evropské ligy, ve kterém se Sparta utká s dánským celkem Sönderjyske, vypršela už včera o půlnoci. Nicméně Ondřej Kasík, ředitel komunikace pražské Sparty, podotýká: "Jeden hráč se dá na soupisku dopsat ještě den před prvním zápasem."

Souboj začíná 18. srpna v Dánsku, odveta se pak v Praze hraje o týden později.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 8 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy