Sparta je poprvé po dvanácti letech v plusu. Za minulou sezonu vydělala přes 22 milionů

Sport Sport
10. 11. 2017 15:08
Téměř třiadvacet milionů plus, s takovým výsledkem uzavřela fotbalová Sparta hospodaření za uplynulou sezonu. Nejlepší ekonomická čísla od roku 2004 oznámil letenský klub v pozvánce na valnou hromadu.
Daniel Křetínský
Daniel Křetínský | Foto: Lukáš Bíba

Praha - Sparta byla za Křetínského éry v plusu pouze jednou, a to hned ve své první sezoně. Díky účasti v Lize mistrů a prodeji hráčů, například Radoslava Kováče, se vyhoupla na zisk 32 milionů.

V dalších letech už ovšem končila ve ztrátě, která od roku 2009 přesáhla miliardu korun. Třeba v předminulé sezoně uzavírala hospodaření s minusem téměř 130 milionů korun.

V ročníku 2016/17 se ale vyšvihla do modrých čísel, konkrétně si připsala zisk 22,6 milionu. Spartě ke kladnému hospodaření pomohl postup do jarní fáze Evropské ligy a prodej některých klíčových hráčů. Záložník Bořek Dočkal odešel do Číny, útočník Patrik Schick do Sampdorie Janov a záložník Ladislav Krejčí do Boloni.

Dá se ale očekávat, že v následujících sezonách se ztráta ještě naopak prohloubí, a to vzhledem k masivním investicím do hráčského kádru a realizačního týmu.

AC Sparta Praha fotbal měla k 30.6. 2017 majetek v hodnotě 1,16 miliardy korun a vlastní kapitál 323,6 milionu korun. Tržby v minulé sezóně dosáhly výše 974 milionů. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Začíná vánoční čas, je první adventní neděle

Začíná vánoční čas, dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci je čas zapálit první ze čtyř svíček. Dříve advent býval dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti, nyní je pro značnou část lidí ale spíš obdobím nakupování dárků. Už podruhé advent ovlivní epidemie koronaviru a omezení, která mají šíření viru zpomalit. Vláda tento týden zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Ještě před jejich zákazem mnozí organizátoři avizovali, že omezí kulturní program nebo nebudou slavnostně rozsvěcet vánoční stromy tak, aby zbytečně nelákali velké množství lidí. Plánovali ale otevření prodejních stánků i provoz dalších atrakcí či doprovodný program.

První adventní neděle se označuje železná, druhá bronzová, třetí stříbrná a čtvrtá zlatá. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod. Pro křesťany první adventní neděle připomíná příchod Ježíše Krista. Věřící přinášejí věnce do kostela, kde je kněz požehná. I přes omezení mohou stále lidé přijít rozjímat na roráty, což jsou ranní mše ke cti Panny Marie. Začínají brzy ráno ještě za tmy a v některých kostelích jsou slaveny jen při svíčkách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy