Strach ze skupiny o udržení. Spartu může přiblížit ostudě rozjetá Karviná

jzp jzp
31. 5. 2020 12:30
Fotbalová Sparta zatím neožila ani na jaře, ani po koronavirové pauze, ani s novým trenérem. Její těžce zkoušení fanoušci se v neděli bojí další pohromy. Letenští jedou do Karviné, které poslední dobou nikdo nedokáže dát gól.
Smutek Sparty po zápase 23. kola Sparta - Zlín (Dávid Hancko)
Smutek Sparty po zápase 23. kola Sparta - Zlín (Dávid Hancko) | Foto: Milan Kammermayer

Dva nejlepší týmy v české nejvyšší fotbalové soutěži si před vzájemným kláním poměřují zbraně. Vedoucí Slavia v sobotu rozdrtila oslabený Jablonec 5:0, Plzeň rozcupovala Mladou Boleslav 7:1.

A Sparta? Ta je ráda, že ještě nespadla do skupiny o udržení. Na deváté příčce má jen pětibodovou rezervu.

Skupina o titul jí pět zápasů před koncem uniká o tři body. A kdyby snad někdo přestal počítat, na sešívané ztrácí neskutečných 29 bodů.

Přitom jestli někomu mohla přijít koronavirová pauza vhod, tak právě Letenským. Na jaře stihli jen vyhodit trenéra Václava Jílka a nahradit ho Václavem Kotalem, který odstartoval prohrou v Olomouci a dvěma remízami, byť ta na Slavii mohla potěšit.

Během vynucené přestávky si nový kouč mohl promýšlet strategii, pořádně poznat mužstvo. Jako dárek dostal pět přípravných duelů.

Při ostrém startu ale vše zůstalo při starém. Sparta doma zcela zaslouženě podlehla Plzni 1:2.

Někteří rozebírali, co bylo špatně tentokrát, zkušenější mluvili o toxickém prostředí na Letné.

"Hráči jsou jen lidé a psychika hraje velkou roli," řekl v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz trenér Martin Hašek. "Vjemů, které vstupují do hlav hráčů, je hrozně moc, za atmosféru je v klubu zodpovědný úplně každý člověk, který je jeho součástí. Proto je i každý člověk svým dílkem spoluzodpovědný za výkon týmu. Dokud bude v klubu toxické prostředí, nezmění se výkonnost mužstva."

Sparta čeká na titul šestým rokem, nejdéle v historii samostatné české ligy. Přitom peníze jí nechybí. Od poslední oslavy protočila deset koučů a nespočet drahých zahraničních posil. Jako sportovního ředitele si vybrala legendu Tomáše Rosického.

Nic ale nepomáhá, naopak.

Předloni skončila Sparta pátá, loni třetí. Teď se krčí na deváté příčce, přičemž ostudný pád do skupiny o udržení je až nečekaně blízko. Pětibodová rezerva před Bohemians není nijak uklidňující. Po dohrávce 26. kola se navíc může ještě ztenčit, neboť hrají i Klokani.

Letenští, kteří naposledy zvítězili v prosinci, chtějí pronásledovatelům uniknout v Karviné. Ta se ale odrazila ode dna. Na jaře ještě nepadla, posbírala tři výhry a dvě remízy. Ani jednou neinkasovala.

"Samozřejmě máme ke Spartě respekt, ale spíš věříme v naši sílu a v náš styl hry," řekl klubovému webu záložník Karviné Ondřej Lingr. "Na Letné jsme už vyhráli (na konci minulého ročníku 3:1, pozn. red.), tak proč bychom to nemohli zopakovat doma?"

Co se skutečně stane, můžete sledovat v online přenosu na Aktuálně.cz. Nedělní zápas začíná v 18:00.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na americké vojenské lodi vypukl požár, 18 námořníků v nemocnici

Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu vypukl dnes prudký požár. Všichni členové posádky, kteří se nacházeli na palubě, byli evakuováni. Téměř dvě desítky námořníků se nacházejí v nemocnici, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení námořnictva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy