Sparta dostala kvůli fanouškům v Ostravě pokutu 150 tisíc a podmínku

ČTK ČTK
10. 5. 2018 17:56
Sparta byla potrestána za to, že její příznivci v Ostravě používali pyrotechniku a ničili vybavení stadionu.
Fanoušci Sparty na Baníku
Fanoušci Sparty na Baníku | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Fotbalová Sparta dostala od disciplinární komise kvůli chování fanoušků při utkání první ligy v Ostravě pokutu 150 tisíc korun a navíc Letenským hrozí, že budou muset odehrát jeden zápas venku bez svých fanoušků. Za porušení povinností pořádajícího klubu byl potrestán i Baník, který musí zaplatit 100 tisíc.

Sparta byla potrestána za to, že její příznivci v Ostravě používali pyrotechniku a ničili vybavení stadionu. Vedle pokuty dostala na dvě utkání na soupeřových hřištích podmínku, po jejímž porušení bude fanouškům letenského klubu zakázán výjezd na jeden zápas.

"Ze strany sparťanských fanoušků se jedná o opakované ničení zařízení stadionu při venkovních utkáních. Proto disciplinární komise vyslala varovný signál," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Richard Baček.

Sparta bude v podmínce v pátek v Jihlavě a případně i v posledním kole s Bohemians 1905. "Klub si přeje přítomnost svých příznivců na všech venkovních zápasech v této i v následující sezoně, proto si nepřeje v sektoru pro fanoušky ACS žádné projevy, které by mohly vést k uplatnění podmínky od disciplinární komise," uvedla Sparta v prohlášení.

Pokuty ve výši 50 tisíc korun dostaly do disciplinárky Jablonec a Plzeň. Viktoria byla potrestána za to, že při utkání s Karvinou fanoušci používali pyrotechniku a jeden z nich vběhl na hrací plochu. Severočeši pak vedle pyrotechniky v duelu s Libercem musí zaplatit i za napadení člena pořadatelské služby.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy