Sparta dojela na hloupé chyby. V Budějovicích jsme měli i štěstí, přiznal kouč Jílek

Jiří Škuba Jiří Škuba
29. 7. 2019 21:22
Třetí zápas, čtvrtý bod. Rozjezd Sparty do sezony zbrzdila další ztráta. Svěřenci trenéra Jílka pouze remizovali v Českých Budějovicích. "Neříkám, že tam snaha nebyla, ale rozehrávka na jeden, dva doteky musí být přesnější," prohlásil sparťanský trenér.
Václav Jílek.
Václav Jílek. | Foto: Milan Kammermayer

České Budějovice jste pustili do dvoubrankového vedení. Proč jste si nechali utéct první půli?

Nebyla to nekoncentrovanost, spíš bych to přičetl individuálním chybám. Při první brance Costa špatně zasáhl balon. Penalta padá na vrub Marka Hanouska, který nestačil vystoupit a pak hloupě fauloval.  

Po inkasované brance jste místo vyrovnání pustili soupeře do dvoubrankového vedení…

Gól dostat můžeme, ale musíme na něj zareagovat. Vzhledem k našim zkušenostem jsme se měli vyrovnat s nepříznivým průběhem. Místo zvýšení aktivity a místo vytvoření trvalého tlaku jsme předvedli pouze ojedinělé záblesky.

Šance jste si vytvořili, ale doplatili jste na koncovku, že?

Dopředu to úplně super nebylo. Měli jsme problémy v přechodu do útoku, Budějovice dobře zahušťovaly prostor. Je to otázka kvality. Neříkám, že tam snaha nebyla, ale rozehrávka na jeden, dva doteky musí být přesnější.

Ve druhé půli šla hra téměř výhradně přes Guélora Kangu. Nebylo to až moc čitelné?

Ve středu pole jsme po vystřídání Haška měli pouze jednoho kreativního záložníka, logicky to chodilo přes něj. Kanga má individuální kvalitu v předfinální i finální fázi. Spíš mi chyběla větší podpora ze stran. Pokud máme vepředu Tetteha a Kozáka, dva urostlé hráče, je vysoký předpoklad, že když dáte dopředu dobrý balon, povede to k šanci.

Jak jste spokojen s hrou obrany?

Když útočíte, logicky se otevírají prostory pro brejky. Budějovice je dohrávaly dobře, někdy při nás stálo i štěstí.

Jak jste viděl emotivní situace - neuznaný gól ze závěru poločasu a penaltový faul Hanouska?

Rozhodčí pískl faul na gólmana, bylo to tak padesát na padesát. Co se týká Hanouska, nestačil reagovat na Ledeckého, byla to chyba. Naprosto stejnou situaci jsme viděli v 60. minutě po zákroku na Tetteha, ale nic se nezkoumalo. Dneska byly verdikty proti nám, příště budou třeba s námi. Nemá cenu se v tom pitvat.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy