Sparta velebí Haška. Dvěma góly jí vystřelil vítězství nad Ostravou, Kanga nehrál

18. 8. 2019 17:02
Fotbalisté Sparty v šestém kole první ligy doma porazili Ostravu 2:0 a připsali si třetí výhru v sezoně. Oba góly vstřelil během prvního poločasu Martin Hašek. Pražané si částečně spravili chuť po čtvrtečním vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy s Trabzonsporem. Letenský tým v nejvyšší soutěži porazil Baník počtvrté za sebou a v sedmém z posledních osmi utkání.

V základní sestavě Sparty chyběl nejlepší střelec Kanga, který zůstal jen na lavičce, od první minuty naopak dostal šanci další záložník Mandjeck. Ve středu obrany tentokrát nastoupili Hancko s Radakovičem.

Baník na Letnou nepřijel s defenzivní taktikou, nechtěl se dostat pod tlak domácích a v úvodu i častěji držel míč. V osmé minutě se Kuzmanovič dostal za obranu Sparty, ale míč před Nitou mu odskočil.

Od té chvíle se ale otevřený souboj začal přiklánět na stranu důslednějších sparťanů, kteří v 10. minutě otevřeli skóre. Po rychle kombinaci Sáčka s Hložkem se dostal do zakončení Hašek a pohotovou přízemní střelou k tyči poprvé překonal brankáře Budinského.

Ostravští si po půl hodině hry vytvořili slibné šance na vyrovnání, ale Procházka obloučkem trefil břevno, Hrubého hlavičku chytil Nita a Kuzmanovič z ostrého úhlu netrefil branku. Na druhé straně křížnou ranou přestřelil i Kozák.

Sparta přidala pojistku ve 39. minutě. Po špatné domluvě hostující obrany se dostal míč opět k Haškovi a ten hlavou přehodil Budinského. Pro třiadvacetiletého záložníka to byly první soutěžní branky v ročníku.

Po pauze už 14 tisíc diváků nesledovalo tak zajímavou podívanou a hra byla často přerušována. Dramatičtější byl až závěr utkání po příchodu střídajícího Tetteha v 72. minutě. Domácí útočník si po chvíli na hřišti vypracoval tři výborné šance, ale pokaždé ho vychytal Budinský, který zneškodnil i Haškovu možnost dokončit hattrick.

Ostravští v této sezoně venku poprvé vyšli bodově naprázdno a na Letné prohráli popáté za sebou.

6. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Baník Ostrava 2:0 (2:0)

Branky: 10. a 39. Hašek. Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Novák - Machálek (video). ŽK: Kozák - Procházka, Smola, Fillo, Azevedo. Diváci: 14.123.

Sparta: Nita - Sáček, Radakovič, Hancko, Hanousek - Mandjeck (77. Krejčí) - Hložek, Hašek, Trávník, Plavšič (87. Graiciar) - Kozák (72. Tetteh). Trenér: Jílek.

Ostrava: Budinský - Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman - Reiter (74. Baroš), Jánoš, Hrubý (65. Jirásek), Azevedo - Kuzmanovič, Smola (59. Diop). Trenér: Páník.