Sparta dala opět jen jednu branku. Výhru nad Slováckem zařídil Lafata

Prohlédněte si fotografie ze zápasu...
O výhře domácích rozhodl při svém 400. startu v nejvyšší soutěži kapitán David Lafata, který také dodatečně oslavil svůj 200. gól v kariéře, jenž vsítil koncem července do sítě Bohemians 1905.
Trenér domácích Andrea Stramaccioni oproti předchozímu zápasu v Liberci udělal čtyři změny v sestavě.
Ještě před začátkem zápasu proběhla minuta ticha.
18. 8. 2017 22:04
Fotbalová Sparta si připisuje těsné vítězství nad Slováckem. Jedinou branku vstřelil v šedesáté minutě Lafata.

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v dnešní předehrávce 4. kola první ligy 1:0 Slovácko a minimálně do soboty se posunuli na druhé místo v tabulce. Na vedoucí Plzeň ztrácejí bod a stejný náskok mají před třetí Slavií, která má však stejně jako Viktoria utkání k dobru. O výhře domácích rozhodl při svém 400. startu v nejvyšší soutěži kapitán David Lafata.

Sparta oproti předchozímu zápasu v Liberci udělala čtyři změny v sestavě. Poprvé v sezoně nastoupili uzdravení obránci Costa s Hovorkou a šanci od začátku dostali také Šural s Mavubou. Ani na lavičce naopak nebyl bývalý reprezentační kapitán Rosický, který je nemocný a možná nestihne ani následující utkání s Brnem.

Slovácko sice přijelo na Letnou s nejlepším útokem ligy, ale od začátku bylo pod tlakem. A nebýt brankáře Heči, mohlo v prvním poločase několikrát inkasovat. Hostující gólman v sedmé minutě vyrazil teč Lafaty, ve dvanácté vytáhl na břevno střelu Šurala, který se do velké šance dostal po kombinaci Zahustela se Sáčkem. Vzápětí si Heča poradil i s nebezpečnou ranou Ben Chaima.

Hosté se do první šance dostali až po půlhodině. Po rychlém brejku a kombinaci se dostal míč na hranici vápna k Navrátilovi, ale s jeho ranou z voleje si domácí gólman Koubek poradil. Slovácko se však díky tomu probralo a až do konce poločasu hrálo se Spartou vyrovnanou partii.

Sparta pokračovala v dobrém výkonu i po přestávce a dočkala se i branky. V 60. minutě se o to postaral Lafata, který symbolicky ve 400. ligovém utkání načal svou třetí stovku gólů v nejvyšších soutěžích. Domácí kapitán mohl v 75. minutě přidat další gól, ten ale nebyl uznán kvůli velmi těsnému ofsajdu.

Spartu to málem stálo body, protože domácí v závěru nepochopitelně polevili a Slovácko se dostalo do několika slibných příležitostí. Největší měl v 84. minutě Navrátil, který po Sadílkově rohu trefil tyč.

Sparta ukázala, že po letní pauze plné změn jdou její výkony pomalu nahoru a ani ve čtvrtém ligovém utkání neprohrála (2 výhry, 2 remízy). Slovácko utrpělo ve 4. kole první porážku v sezoně. Na Letné ani na 16. pokus nevyhrálo (15 proher, 1 remíza).

4. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 60. Lafata. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek. ŽK: Reinberk, Hofmann, Daníček (všichni Slovácko). Diváci: 11.696.

Sparta: Koubek - Zahustel, Mareček, Hovorka, Costa - Biabiany, Sáček, Šural, Mavuba (76. Mandjeck), Ben Chaim (72. Frýdek) - Lafata (82. V. Kadlec). Trenér: Stramaccioni.

Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek - Navrátil, Šumulikoski (71. Rezek), Machalík (63. Sadílek), Daníček, Havlík - Zajíc (79. Kubala). Trenér: Levý.