Mavuba po vyhazovu ukončil kariéru, odchází i Kulhánek. Spartu opustilo už 18 hráčů

Jiří Kulhánek míří do Trnavy. A není sám, kdo minimálně na čas opustil Letnou.
Čerstvá je také zpráva o osudu Rio Mavuby. Francouzský záložník a účastník MS (2014) sice pod trenérem Andreou Stramaccionim pravidelně hrál, ovšem za jeho následníků vypadl ze sestavy a Sparta mu v létě oznámila, že už s ním nepočítá. Obě strany se domluvily na rozvázání smlouvy a když si Mavuba nenašel nové angažmá, oznámil na začátku září konec kariéry.
Na Slovensko zamířil jen o pár týdnů před Kulhánkem také Zinedin Mustedanagič. Dvacetiletý bosenský ofenzivní záložník či útočník stráví sezonu na hostování v Ružomberku, kam ho zlanařil bývalý trenér z Letné David Holoubek.
Sparta se dlouho snažila zbavit také beka Michala Kadlece. Nakonec se dohodla na jeho přestupu se Slováckem, kam třiatřicetiletý obránce zamířil na konci léta. Detaily přestupu nebyly zveřejněny.
Zadní řady Letenských natrvalo opustil také slovenský obránce Juraj Chvátal, jenž za tři roky ve Spartě dostal šanci v jednom jediném utkání. Nyní zkusí prorazit v Sigmě Olomouc.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport
Aktualizováno 4. 9. 2018 9:45
Podívejte se na přehled odchodů, které poznamenaly široký kádr pražské Sparty.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy