Sparta by už na Karvinou mohla mít Čermáka, Zahustela či Kadlece

ČTK ČTK
11. 11. 2016 15:48
Fotbalová Sparta začíná vyprazdňovat marodku. Na příští ligový zápas s Karvinou by už mohli být k dispozici Aleš Čermák, Michal Sáček, Ondřej Zahustel a Václav Kadlec. Zdraví už jsou i brankáři David Bičík a Marek Štěch, kteří se vrátili do plného tréninku.
Václav Kadlec je jedním z těch, kteří by měli být Spartě k dispozici už proti Karviné
Václav Kadlec je jedním z těch, kteří by měli být Spartě k dispozici už proti Karviné | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Velká marodka fotbalistů Sparty by se během reprezentační pauzy mohla výrazně zmenšit. Na příští ligový zápas s Karvinou by už mohli být k dispozici Aleš Čermák, Michal Sáček, Ondřej Zahustel a Václav Kadlec. Zdraví už jsou i brankáři David Bičík a Marek Štěch, kteří se vrátili do plného tréninku.

"Děláme maximum pro to, aby všichni zranění hráči byli co nejdříve zdravotně v pořádku a byli k dispozici do zápasů. Nechceme ale nic uspěchat, aby se zranění stále neopakovala a nevracela," řekl pro klubový web kondiční trenér Sparty Tomáš Malý.

Věří, že kromě gólmanů budou v neděli 20. listopadu na duel s Karvinou připraveni i další hráči. "Ondřej Zahustel se stále připravuje individuálně a dělá vše pro to, aby mohl zasáhnout do zápasu s Karvinou. Také Václav Kadlec pracuje individuálně v posilovně, ale jeho stav se lepší a svalový problém ustupuje. Věříme, že utkání s Karvinou stihne," popsal Malý.

Podobně jsou na tom i mladí záložníci Čermák a Sáček. "Aleš (Čermák) měl poraněný sval, ale poté, co začal s tréninkem na hřišti i s míčem, se problémy částečně vrátily, jeho start proti Karviné ovšem není vyloučený. A Michal (Sáček) je nyní v plném běžeckém tréninku a podobně jako Aleš se připravuje směrem k zápasu s Karvinou," dodal Malý.

Naopak dlouhodobě jsou stále mimo Martin Frýdek, který nedávno prodělal druhou operaci kolena, a Lukáš Vácha, který se zranil v září. "Lukáš se vrací na hřiště, začali jsme zapojovat do tréninku i míč. Jeho progres po operaci je značný, ale musí být opatrný, co se týče změn směrů a jeho zapojení do plného tréninku bude postupné," prohlásil Malý.

Se svalovými problémy stále bojuje také Josef Šural a na podzim Spartě nepomůže ani Tomáš Rosický, který by měl zasáhnout až do zimní přípravy.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Odpůrci arménského premiéra vtrhli do vládní budovy

Odpůrci arménského premiéra Nikola Pašinjana vtrhli v pondělí do vládní budovy v centru Jerevanu a požadovali Pašinjanův odchod, informovaly agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy