Sparta bez posil? Pohyb v kádru bude, jednoznačně jsme aktivní, tvrdí Rosický

Sport ČTK Sport, ČTK
14. 1. 2021 16:10
Zatím bez jediné posily vstoupí do druhé části fotbalové Fortuna:Ligy pražská Sparta. "Přestupové okno sotva začalo a končí 8. února. Jednoznačně jsme aktivní. Dá se očekávat, že pohyb v kádru bude, ale náš kádr je široký i přes absence," prohlásil sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický.
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Milan Kammermayer

Letenští během zimní přestávky nepřivedli žádnou posilu, pouze si z Teplic stáhli záložníka Jana Fortelného. 

"Jak už mě znáte, nebudu zmiňovat ani posty, ani jména. Hráčům, které tady momentálně máme, důvěřujeme, proto tady jsou. Neznamená to, že nejsme aktivní," uvedl Rosický.

Sparťané vstupují do jarní části s cílem skončit nejhůře na druhém místě a probojovat se tak do evropských pohárů. Po podzimu jsou na třetím místě tabulky se sedmibodovou ztrátou na vedoucí Slavii.

"Cíle, o kterých jsme mluvili před začátkem sezony, zůstávají stejné. Když to vezmu zeširoka, je to samozřejmě rozvoj hráčů, aby se u nás lepšili, rozvoj celého týmu a práce na organizaci hry," vyjmenoval Rosický.

"Z klubového pohledu nás bude hodně zajímat obhajoba Českého poháru. Jak jsme zmiňovali v létě, v lize se chceme umístit lépe než v minulých sezonách, což znamená první nebo druhé místo. Samozřejmě účast v Evropě je pro nás strašně důležitá, to je jasné," podotkl čtyřicetiletý bývalý hráč Sparty, Dortmundu a Arsenalu.

Sparta se na podzim po čtyřech letech představila v základní skupině Evropské ligy, kde v konkurenci AC Milán, Lille a Celtiku Glasgow skončila třetí. Díky tomu je o hráče zájem.

"Evropská liga je něco, co Spartě dlouho chybělo. Hráči jsou ve výkladní skříni. Sami jsme si ověřili, že jelikož jsme hráli důstojnou roli, zájem o hráče je okamžitý. Máme silného majitele. Dokud nedostaneme nabídku, která nám vyrazí dech, tak nikoho jednoznačně nepustíme," konstatoval Rosický.

Možný odchod záložníka Michala Trávníka vyloučil, u brankáře Dominika Holce ale ne. "Nechytal, navíc ani předtím v Žilině. Potřebuje herní vytížení. Díváme se eventuálně na vhodný klub, kdyby odcházel. Dominik jednoznačně ukazuje svoji kvalitu a to, proč přicházel. Nadále si myslíme, že ve Spartě může chytat. Zvýšil konkurenci na Heču a Nitu," řekl Rosický.

 

Právě se děje

před 41 minutami

OSN ostře zkritizovala evropské země, že nezákonně vytlačují uprchlíky od svých hranic

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizoval evropské země, které podle něj od svých hranic protiprávně vyhánějí uprchlíky, aniž by jim poskytly možnost požádat o azyl. Podle vyjádření úřadu je tato praxe čím dál častější na moři i na pozemních hranicích a státy by s takovým postupem měly okamžitě skoncovat a zahájit vyšetřování konkrétních přečinů. Konkrétní země UNHCR nejmenoval.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Singapuru zadrželi mladíka, který chtěl podle úřadů zaútočit na dvě mešity

V Singapuru zadrželi šestnáctiletého mladíka, který podle úřadů plánoval teroristické útoky na dvě mešity. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Podle ministerstva vnitra se mladík zjevně inspiroval činem bělošského extremisty Brentona Tarranta, který v roce 2019 v mešitách v novozélandském městě Christchurch zabil 51 lidí, a motivovala ho "silná antipatie vůči islámu".

Kvůli věku úřady neuvedly jméno zadrženého, podle nich ale jde o mladíka křesťanského vyznání. Protože útok nespáchal a je nezletilý, nemůže být obžalován, nejspíš jej ale čeká pobyt v nápravném zařízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy