Kdyby v zápase bylo video, vyhráli bychom nad Slováckem 3:0, prohlásil Souček

Marek Janoš Marek Janoš
29. 4. 2018 20:03
Slavia v zápase se Slováckem v Edenu pouze remizovala. Záložník Tomáš Souček se dvakrát dostal do sporné situace ve vápně, ale penaltu na sudím Julínkovi nevymodlil.
Tomáš Souček
Tomáš Souček | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Slavie v neděli opět ztratili a o mistrovský titul bojují už jen v teoretické rovině. Po remíze 0:0 se Slováckem přiznali, že se více soustředí na udržení druhého místa.

V utkání přitom měli herně navrch a dokázali si vytvořit převahu také v počtu šancí. Největší měl ve druhém poločase střídající Josef Hušbauer, ale trefil jen tyč. Dvakrát se penalty v utkání dožadoval Tomáš Souček, ale ani jednou u rozhodčího Pavla Julínka neuspěl.

Zvlášť sporná situace krátce před koncem záložníka Slavie rozlítila. "Chtěl jsem se rozeběhnout a cítil jsem, jak mě drží za dres. Nešlo se rozběhnout. Musel jsem spadnout, ale rozhodčí to nechal být. Z mého pohledu ale jasná penalta," krčil Souček rameny.

V prvním poločase navíc dostal po souboji v útočné šestnáctce žlutou kartu a bude Slavii chybět v příštím kole proti Plzni.

"Žlutou kartu vůbec nechci hodnotit," odbyl dotaz na konkrétní situaci znechuceně. "Nezbývá mi než kluky podpořit proti Plzni mimo hřiště," dodal Souček.

Naděje Slavie na překvapivý zvrat situace v boji o titul se po remíze se Slováckem smrskla na minimum. Lídru tabulky bude v příštím kole stačit v Edenu remíza, aby oslavil mistrovský titul.

"Musíme se soustředit na boj o druhé místo. Hraje se taky o hodně, tlačí na nás týmy odspoda," byl si vědom situace v tabulce Souček. Olomouc je čtyři kola před koncem jen dva body za Slavií.

Sešívaní už ve druhém zápase po sobě nedokázali vstřelit branku, naopak Slovácko neinkasovalo už ve čtvrtém utkání v řadě.

Nejvíce příležitostí zlomit utkání měla Slavia od sedmdesáté minuty. Souček spílal hlavně rozhodčímu. "Měli jsme vyhrát 3:0. Nebyla tam jenom jedna neodpískaná penalta. Mrzí mě, že v zápase nebylo video. Vyhráli bychom 3:0," prohlásil sebevědomě.

Jenže Pražané se nezmohli ani na jednu branku a jejich odstup na první místo je devět bodů. V příštím utkání hostí doma Plzeň. Už po tomto zápase může být jasno o titulu. Slovácko se stále nezbavilo hrozby sestupu, i když bodem z Edenu se opět přiblížilo záchraně v soutěži.