Slavia i s náhradníky smetla Bohemians, Příbram šokovala druhý Jablonec

Aktualizováno 24. 8. 2019 21:32
Jeden očekávaný a tři překvapivé debakly. Slavia si pojistila vedoucí pozici, když Bohemku sestřelila čtyřmi góly. Jablonec, druhý tým nejvyšší fotbalové soutěže prohrál na hřišti Příbrami vysoko 0:4. Zastřílela si také Karviná, ta po výhře 4:1 ve Zlíně opustila poslední místo tabulky.
Skvělý Hušbauer řídil výhru Slavie nad Bohemians.
Skvělý Hušbauer řídil výhru Slavie nad Bohemians. | Foto: Tomáš Liška

Fotbalisté Slavie rozdrtili v 7. kole první ligy ve vršovickém derby Bohemians 1905 4:0, přestože kvůli středeční odvetě závěrečného 4. předkola Ligy mistrů s Kluží nastoupili s řadou náhradníků. Obhájce titulu poslal v deváté minutě do vedení Josef Hušbauer a po přestávce se trefili Michal Frydrych, Ondřej Kúdela a Ibrahim Traoré. Hosté od 59. minutě dohrávali bez vyloučeného Kamila Vacka.

Slavia vyhrála šesté z dosavadních sedmi kol a vede neúplnou tabulku o šest bodů. Červenobílí se vítězně naladili na domácí odvetu s Kluží, v níž budou po úterním úvodním zápase v Rumunsku hájit náskok 1:0 a útočit na postup do základní skupiny prestižní soutěže. Bohemians prohráli i čtvrtý venkovní duel ligové sezony.

Slávistický trenér Trpišovský postavil z úterní základní sestavy v Kluži jediného hráče - stopera Kúdelu. První start v sezoně si připsali Tecl s Balutou a soutěžní premiéru za A-tým Pražanů si mezi tyčemi odbyl osmnáctiletý brankář Markovič.

Domácí si i v kombinované sestavě od úvodu vytvořili tlak a v deváté minutě se dostali do vedení. Hušbauer napřáhl z přímého kopu a technickou střelou trefil přesně horní roh branky. Coby nejlepší týmový střelec v ligové sezoně skóroval potřetí.

Červenobílí po gólu dál tlačili. Bývalý hráč Bohemians Hilál ale hlavičkoval nad, Zeleného ránu vyrazil v 18. minutě Fryšták a Tecl z dorážky přestřelil. "Klokani" po 20 minutách trochu vyrovnali hru, vážnější šanci si ale nevypracovali. Naopak v 39. minutě mohl zvýšit Holeš, který z pravé strany postupoval sám na bránu, ale minul.

Pojistku přidali domácí až ve 49. minutě. Po Ševčíkově rohu dolétl míč až k Frydrychovi a ten hlavou pohodlně zvýšil. Domácí stoper gólově oslavil 200. zápas v lize.

O sedm minut později skórovala Slavia potřetí. Po dalším Ševčíkově rohu Fryšták vyrazil Frydrychovu střelu před sebe a dorážející Kúdela s přehledem doklepl balon do sítě.

O tři minuty hostům ještě více zkomplikoval situaci Vacek, který inkasoval druhou žlutou kartu a byl vyloučen. V 73. minutě mohl snížit Hůlka, z otočky však mířil těsně nad. Nepřesný byl na opačné straně i dvakrát Baluta, přesto se nakonec slávisté ještě dočkali čtvrté trefy. V první minutě nastavení rozebrali obranu a střídající Traoré sám před Fryštákem nezaváhal. Červenobílí si připsali nejvyšší výhru ve vršovickém derby v samostatné ligové historii.

Fotbalisté Karviné se v 7. kole první ligy dočkali prvního vítězství v sezoně, když ve Zlíně porazili domácí Fastav jasně 4:1. V první půli skóroval Martin Bukata, po změně stran využili hosté přesilovku po vyloučení Oleksandra Azackého brankami Marka Hanouska, Michala Petráně a Erika Puchela.

Hosté vystřelili za zápas čtyřikrát a všechny pokusy skončily v síti. Za Zlín, který nebodoval po sérii dvou výher, v nastavení už jen korigoval Petr Jiráček.

Jablonečtí v Příbrami překvapivě utrpěli debakl 0:4 a ani ve třetím venkovním duelu sezony nezvítězili. Svěřenci Petra Rady v součtu s minulým ročníkem neuspěli na hřišti soupeře v jedenáctém ligovém duelu po sobě a mohou přijít o druhé místo.

O třetí domácí výhře Středočechů v řadě rozhodl dvěma góly Michal Škoda, další branky přidali Karel Soldát a Jan Rezek.

7. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 4:0 (1:0)

Branky: 9. Hušbauer, 49. Frydrych, 56. Kúdela, 90.+1 Traoré. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka - Berka (video). ŽK: Baluta, Hilál, Hušbauer - Keita, Vacek, Fryšták, Ugwu. ČK: 59. Vacek. Diváci: 16.243.

Slavia: Markovič - Holeš, Kúdela (66. Traoré), Frydrych, Zelený - Král - Ševčík, Hilál (57. Škoda), Hušbauer, Baluta - Tecl (73. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Bohemians: Fryšták - Bartek, Hůlka, Krch, Podaný - Vaníček (71. Schumacher), Jindřišek, Vacek, Vodháněl (80. Záviška) - Hronek - Keita (63. Ugwu). Trenér: Hašek.

Fastav Zlín - MFK Karviná 1:4 (0:1)

Branky: 90.+1. Jiráček - 11. Bukata, 59. Hanousek, 64. Petráň, 77. Puchel. Rozhodčí: Franěk - Moláček, Vitner. ŽK: Azackij, Čanturišvili, Jiráček - Straka (trenér). ČK: 52. Azackij. Diváci: 3514.

Zlín: Dostál - Hlinka, Buchta, Azackij - Fantiš (74. Cedidla), Mašek, Jiráček, Podio (55. Čanturišvili), Džafič - Janetzký (65. Železník), Poznar. Trenér: Csaplár.

Karviná: Hrdlička - Ndefe, Kouřil, Rundič, Čonka - Hanousek, Janečka - Ba Loua, Bukata, Vukadinovič (34. Puchel) - Petráň (90. Šašinka). Trenér: Straka.

1. FK Příbram - FK Jablonec 4:0 (2:0)

Branky: 31. a 74. Škoda, 2. Soldát, 70. Rezek. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Rezek - Považanec, Hübschman. Diváci: 2872.

Příbram: Boháč - Tregler, Kodr, Šimek, Cmiljanovič (89. Drame) - Alvir (90. Hájek), Rezek, Soldát, Zeman - Polidar - Škoda (78. Voltr). Trenér: Nádvorník.

Jablonec: Hrubý - Holík, Jugas, Břečka, Krob - Jovovič (57. Chramosta), Hübschman, Považanec (25. Kratochvíl), Matoušek (81. Pilík), Sýkora - Doležal. Trenér: Rada.