Plzni video nepomohlo, Sparta potřebuje psychiatra. Sociální sítě hodnotí víkendové kolo HET ligy

František Typovský František Typovský
9. 4. 2018 12:04
Sparta pod Pavlem Hapalem konečně vyhrála, Plzeň utrpěla debakl na půdě Bohemians. Průběh víkendového kola HET ligy nabídl kromě dění na hřištích také reakce na sociálních sítích - podívejte se na ty nejzajímavější.

Limberského pětikoruna

David Limberský v září roku 2015 oslavoval gól v Příbrami točením volantu. Bylo to jen pár dní poté, co jej chytili policisté při jízdě v opilosti. Po debaklu 2:5 může plzeňský levý bek točit maximálně pětikorunou, koruna za každý inkasovaný gól. 

 

Právě se děje

před 25 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Do Česka může přijet pomoci s pandemií až 300 zdravotníků z USA a EU

Do Česka bude moci přijet na pomoc s epidemií nového koronaviru až 300 vojenských zdravotníků z členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie. Možnost jejich až 90denního pobytu ve čtvrtek schválil Senát hlasy 47 ze 48 přítomných členů. Případné působení zahraničních vojáků v České republice podléhá podle ústavních pravidel souhlasu obou parlamentních komor. Dolní komora návrh schválila v úterý.

"V současné době nelze zcela konkrétně specifikovat podobu této pomoci, jelikož se bude odvíjet od možností a nabídky spojeneckých zemí a aktuální potřeby ČR," stojí ve vládních podkladech pro zákonodárce.

Působení armádních lékařů a zdravotníků zatím nabídly po české žádosti Spojené státy. Skupiny Národních gard Texasu a Nebrasky mají mít celkem 28 členů. "Předpokládá se, že by se jednalo celkem o čtyři týmy po zhruba sedmi členech, které by vedl lékař. Americké týmy již mají zkušenost se zvládáním pandemie z USA a měly by vlastní vybavení," uvedla vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy