reklama
 
 

Smola penaltový pád nepřihrál, pravila komise. Na simulování se ale chce zaměřit

18. 7. 2019 16:11
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace nebude trestat ostravského Tomáše Smolu za pád z prvního ligového kola proti Liberci, po kterém Baník chybně kopal penaltu. Podle disciplinárky nešlo o úmyslné simulování.

Smola se v 73. minutě za stavu 1:1 skácel k zemi po drobném kontaktu s libereckým Ondřejem Karafiátem a rozhodčí Ondřej Berka k velké nelibosti hostů nařídil penaltu.

Pokutový kop však domácí Robert Hrubý zahrál do břevna a v závěru nastavení Slovan vstřelil gól na 2:1, kterým otočil skóre. Komise rozhodčích FAČR v úterním komuniké oznámila, že sudí Berka chyboval a penalta se kopat neměla.

"Disciplinárka se chováním hráče Smoly zabývala a shodně se stanoviskem komise rozhodčích i Sportovní rady LFA došla k závěru, že nešlo o úmyslné simulování hráče. Hráč Smola tedy nebyl dodatečně potrestán. Nicméně komise se bude v budoucnu nesportovním chováním hráčů v podobě simulování zabývat," uvedla disciplinárka v komuniké.

Komise zároveň na dnešním zasedání zahájila řízení s domácími kluby Spartou Praha, Českými Budějovicemi a Zlínem za porušení povinností pořadatele utkání, s Bohemians 1905 pak kvůli nevhodnému chování hostujících fanoušků v Jablonci.

autor: ČTK | 18. 7. 2019 16:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama