45+2 Kadlec
36. Stanciu (pen)
72. Stanciu
81. Lingr

Hezké nedělní odpoledne, vítejte u online přenosu utkání 21. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Slováckem a Slavií. Duel startuje v 16:00.

Fortuna:Liga se přehoupla do své finální třetiny. Hraje se již jednadvacáté kolo, navíc tento ročník nebude obohacen o nadstavbovou část. A nás dnes čeká zajisté šlágr tohoto kola. Budou totiž hrát dva celky z první trojice. Před pár týdny bychom to ale dozajista neřekli. Že si pražská Slavia půjde s přehledem za obhajobou titulu, to se nejspíš i dalo čekat. Že ale před rozhodující částí sezony bude na třetím místě Slovácko, s tím nepočítali ani ti nejvěrnější fanoušci celku z Uherského Hradiště. Moravský tým však hraje skvěle a hodně hlasitě si říká o účast v pohárové Evropě. Tu hraje Slavia a po krátkém odpočinku by tak soupeř mohl mít šanci uspět.

Slavie jsou poslední dny plné noviny. A ještě aby ne, když sešívaní ve čtvrtek dosáhli na senzaci. Ve vyřazovací části Evropské ligy dokázali vyřadit anglický Leicester, když na jejím hřišti uspěli poměrem 2:0. Vyhrát v Anglii a ještě postoupit, to je pro český fotbal neuvěřitelný úspěch. Tým kouče Trpišovského se překonává a popírá jakékoli limity, velkou chválu sklidil i od bývalého kanonýra Anglie Garyho Linekera, známého fandy Leicesteru. V lize sice dvakrát Slavia venku ztratila, na druhou Spartu má však stále náskok osmi bodů. Tentokrát to bude těžký oříšek, ani ne tři dny po historickém výsledku přepnout na ligu a znovu se koncentrovat. Naštěstí kádr sešívaných je široký.

Pražané nemají příliš času na regeneraci, teprve ve čtvrtek v jedenáct večer dohráli svůj duel, v pátek kolem poledne cestovali zpět. Výhodou může být široký kádr, který je pro hru ve dvou soutěžích hodně důležitý. I tak ale Slavii čeká opravdu těžký duel, navíc s takto silným soupeřem. Těžký duel bude čekat na sešívané i v dalším kole Evropské ligy. To se utkají se skotskými Rangers vedenými Stevenem Gerrardem, bývalým kapitánem Liverpoolu.

Jindřich Trpišovský dnes ale překvapil a příliš sestavu neobměnil. Po necelých třech dnech tak naskakuje téměř stejná jedenáctka. Změny udělali sešívaní jen dvě. Ve středu obrany nastupuje místo Ondřeje Kúdely Simon Deli a ve středu zálohy nahradí Jakuba Hromadu Oscar Dorley. Ofenziva vypadá totožně jako ve čtvrtek na půdě Leicesteru. Bude tak zajímavé sledovat, jestli bude na hráčích poznat únava.

Jak už jsem zmínil, Slovácko patří k největším překvapením sezony. Kouč Martin Svědík zde dlouhodobě odvádí výbornou práci a udělal z malého klubu tým první půlky tabulky, co vždy dokázal potrápit favority. V této sezoně to však posunul celek z Uherského Hradiště ještě dál. Už před zimní pauzou Moravané porazili vysoko 4:0 Plzeň a uspěli v Mladé Boleslavi. Po krátké zimní pauze se vrátilo Slovácko ještě lepší, ze sedmi duelů jednou remizovalo, jinak šestkrát zvítězilo. A to například i na hřištích Baníku či Jablonce. Celkem devět utkání tak neprohráli a na třetí místě mají bod náskok před Jabloncem. Na druhou Spartu ztrácí 4 body.

Martin Svědík pošle do utkání tuto sestavu. Chybí potrestaný Jan Navrátil a zranění Michal Tomič a Jan Kliment. Na hrotu útoku nahrazuje Klimenta Václav Jurečka. O ofenzivu se budou kromě něj starat z křídel Petržela s Kohútem a ze středu pole Lukáš Sadílek nebo Marek Havlík.

Ve 21. kole už se odehrálo sedm utkání. V pátek Liberec rozdrtil Pardubice 4:1. Na venkovním hřišti včera uspěly týmy Plzně a Jablonce, které shodně 1:0 vyhrály v Brně, respektive Opavě. Bohemka doma remizovala 1:1 s Českými Budějovicemi a stejným výsledkem skončil duel Ostravy s Teplicemi. To stálo místo baníkovského kouče Kozla. Dnes už zvládla Mladá Boleslav přehrát doma Karvinou 2:0 a Zlín překvapit v Olomouci výhrou 1:0.

Oba celky už jsou na hrací ploše. Domácí budou hrát typicky v bílém, hosté ze Slavie nastoupili v černých dresech. Pískat bude rozhodčí Zbyněk Proske.

Utkání v Uherském Hradišti právě začalo.

3

Ondřej Kolář v úvodu nepřesně odkopl míč, Provod s Delim však problém rychle zažehnali.

5

Petržela dobře napadal Deliho, jenže zkušený obránce si s jeho přítomností poradil na výbornou.

10

Utkání je v úvodu plné nepřesností a spíše se bojuje ve středu pole.

11

A sotva jsme řekli, že se hraje mezi vápny, přišla branka Slovácka. A to se dokonce míče ve vápně nemusel nikdo dotknout. Lukáš Sadílek posílal z levé strany centr do vápna, ten podskočil David Zima a míč skončil bez teče až za překvapeným Kolářem.

16

Sešívaní jsou hodně zaskočení úvodem duelu a působí proti svému obvyklému projevu dost unaveným dojmem. Chybí jim pohyb a nedokáží podržet míč.

21

Slovácko vyhrává veškeré osobní souboje ve středu pole, což mu pomáhá v bránění soupeře. Nedovolí mu tak rozvinout žádnou ofenzivní akci.

23

První zajímavá akce Slavie. Deli krásně přenesl míč za Bořila, který se na levý straně vápně uvolnil přes Petrželu. Jenže centr kapitánovi Slavie vůbec nevyšel. Míč skončil pouze v zámezí.

26

Abdallah Sima ukázal opět svůj vynikající výskok, jenže už předtím byli hosté v ofsajdovém postavení.

30

Z hranice vápna vypálil levačkou Nicolae Stanciu, gólman Nemrava však míč vytlačil na rohový kop. Ten domácí obrana ubránila.

32

První rychlejší brejk sešívaných. Stanciu našel za obranou Olayinku, který z levé strany posílal do vápna střílenou přihrávku. Lukáš Provod však ze vzduchu netrefil míč ideálně.

33

Slavia přitápí pod kotlem. Kuchta z levé strany hledal na zadní tyči Simu, jenže před ním na poslední chvíli zasáhl Kalabiška.

35

Videorozhodčí zkoumá ruku Václava Jurečky po rohovém kopu Slavie. Ten prodlužoval na první tyči Kuchta a trefil právě ruku domácího útočníka. Sudí Zbyněk Proske nejprve penaltu nenařídil, šel se ale podívat na monitor.

36

A zkušený sudí se rozhodl změnit svůj verdikt. Nařídil pokutový kop po konzultaci s videem a poté, co sám zhlédl opakovaný záběr.

36

Penalty se ujal Nicolae Stanciu a srovnává skóre zápasu. Rumunský středopolař zvolil ránu do středu brány a málem se mu to vymstilo.

37

Centr Sadílka trefil Zimu do míst, kde to nás muže bolí nejvíce. Mladý stoper Slavie je otřesen, v utkání však pokračuje dále.

41

Provod hrající dnes se žlutým číslem pro nejlepšího nahrávače posledních pěti kol, útočil z levé strany, jeho centru ale neprošel do vápna. Bude to však roh pro Slavii.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45+2

Slovácko udeřilo na konci půle a znovu vede. Roh Havlíka prodloužil na první tyči Kalabiška a na zadní se od Simy odpoutal kapitán Michal Kadlec. Zkušený obránce si z bezprostřední blízkosti poradil.

Branka Michala Kadlece byla tím posledním, co se stalo v prvním dějství. To bylo bohaté na zajímavé momenty. V úvodu skvěle hrající Slovácko zaskočilo favorizovanou Slavii a v 11. minutě propadl do brány centr Sadílka. Sešívaní se probudili až skoro po půlhodině hry, za svou aktivitu byli odměněni penaltou. Tu proměnil Nicolae Stanciu. Když už se zdálo, že půjdou oba celky do šatny za vyrovnaného stavu, udeřili domácí z posledního rohového kopu.

Právě odstartovala druhá půle.

46

Kuchta se ocitl v úvodu druhé půle ve výborné pozici. Jenže po kličce Nemravovi se ocitl v příliš ostrém úhlu.

51

Úvod druhé půle nápadně připomíná poločas první. Opět se hraje ve středu hřiště a Slovácko udržuje soupeře na distanc.

53

Václav Jurečka se dostal do dobré šance, kterou mu nabídl skvělým protečováním Kohút. Útočník domácích ale z docela ostrého úhlu trefil jen nohy brankáře Koláře.

54

Kanonýr Jan Kuchta se dnes zatím neprosadil, do statistik utkání se však zapsal jinak. Za faul loktem na Michala Kadlece obdržel útočník Slavie Jan Kuchta.

57

Olayinka se vrhal po míče směřujícím k bráně Slovácka. Z ní však vyběhl včas Vít Nemrava a míč uklidil do bezpečí.

62

Milan Petržela příliš aktivně napadal Jana Bořila, za faul pak uviděl žlutou kartu.

63

Hned trojí střídání nachystal Jindřich Trpišovský. Ondřej Lingr nahradil Jana Kuchtu, Lukáš Masopust Alexandera Baha a Taras Kačaraba Davida Zimu. Dvě změny tedy v defenzivní části sestavy. Lingr bude plnit roli falešní devítky.

65

Na hrot se daleko více pohybuje Abdallah Sima, pod ním operuje Ondřej Lingr. Oscar Dorley se posunul více do pravé strany a ve středu pole hrají Stanciu s Provodem.

68

Poprvé střídaké i domácí. Michala Kohúta střídá Rigino Cicilia.

69

Velká šance pro hosty. Nákop Deliho naháněl Sima, proti němu však vyběhl gólman Nemrava. Míč ale vyrazil jen před Masopusta, který z úhlu chtěl pálit do poloodkryté brány, jenže spoluhráče Simu.

70

Před vápnem byl přišlápnut Ondřej Lingr Michalem Kadlecem. Hosté budou zahrávat přímý kop, domácí obránce byl žlutě potrestán.

72

Tak to je nádhera! Nicolae Stanciu nádherně zatočil přímý kop za záda nezmocného Nemravy. Parádní rána rumunského špílmachra.

73

Mimo hřiště obdržel žlutou kartu také kouč domácích Martin Svědík.

76

Peter Olayinka složil k zemi před vápnem Reinberka, zajímavý přímý kop budou kopat i domácí.

77

Přímý kop posílal přímo na bránu Havlík, prostor třech tyčí však minul.

79

Provod posílal centr z levé strany, jenže ve vápně nikoho nenašel a míč proletěl šestnáctkou.

81

Slavii se podařilo otočit vývoj utkání. Z levé strany hřiště odcentroval Jan Bořil a na malém vápně zůstal osamocený Ondřej Lingr. Vzrůstem nevelký záložník se hlavou nemýlil.

82

Ondřej Lingr si za svléknutý dres z blízka prohlédl žlutou kartu.

83

Dvojí střídání nachystal Martin Svědík. Divíšek a Kubala nahradili Petrželu s Jurečkou.

85

Na ubránění výsledku myslí i Jindřich Trpišovský. Hrdina duelu Nico Stanciu přenechal své místo Ondřeji Kúdelovi.

89

Nadějný brejk vedl Provod, vyměnil si míč s Lingrem, ale zpoza vápna minul trefil jen domácí obránce.

90

V utkání dnes končí Peter Olayinka, nahradil ho Jakub Hromada.

90+1

Nastavují se 3 minuty.

90+2

Filip Kubala byl v souboji s Kačarabou příliš důrazný, za což si vysloužil žlutou kartu.

90+3

Ondřej Kúdela zastavil na půli hřiště rozjíždějící se brejk soupeře a je dalším potrestaným hráčem.

Je konec, Slavia dokázala zvítězit na Slovácku 3:2.

Šlágr 21. kola Fortuna:Ligy nabídl parádní podívanou. Favorit ze Slavie se v úvodu trápil a nevěděl si rady s houževnatou hrou Slovácka. Od 11. minuty navíc prohrával. Srovnání přišlo až v 36. minutě, když nařízenou penaltu proměnil Stanciu. Do poločasu ale šli ve vedení domácí, když zkušený stoper Kadlec využil rohový kop. Po pauze se hosté opět dlouho dostávali do hry.

Srovnat se jim podařilo v 72. minutě, když se znovu trefil Stanciu. Tentokrát rumunský záložník parádně zakroutil míč z přímého kopu. Pražané ucítili šanci a vítěznou trefu si načasovali do 81. minuty, kdy se hlavou trefil střídající Lingr. Slavia tak zvýšila svůj náskok na čele tabulky a zvládla i necelé dny tři po těžkém duelu Evropské ligy ukázat, proč je jasným lídrem tabulky.

Ode mě to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.