Viktoria Plzeň
6. Reinberk
83. Hellebrand
43. Krmenčík

Hezké sobotní odpoledne, vítejte u online přenosu z utkání 19. kola Fortuna:ligy mezi Slováckem a Plzní. Zápas začne v 17:00.

Fotbalová Fortuna:liga se přehoupla už do svého devatenáctého kola. Ke konci se chýlí nejen podzimní část nejvyšší soutěže, ale také kalendářní rok. Tento víkend je tím předposledním před zimní přestávkou. Než však prvoligové kluby ulehnou k zimnímu spánku, čekají je dvě utkání. Toto kolo začalo již včera a bylo úspěšné pro hostující celky. Vedoucí Slavia si překvapivě jednoznačně odvezla tři body z Liberce po výhře 3:0. Ještě překvapivější však byl výsledek druhého utkání. Ostravský Baník totiž na hřištích soupeřů vyhrál poprvé od 2. srpna. Na půdě trápících se Bohemians slezský klub vyhrál 2:0 a poskočil na čtvrté místo v tabulce. My se však budeme věnovat duelu druhého s osmým. Slovácko přivítá na svém útulném stadionu Viktorii Plzeň.

Viktoriáni stále okupují v tabulce druhém místo, po včerejší výhře Slavie však jejich ztráta na vedoucí tým ještě vzrostla. Momentálně jde o propastných čtrnáct bodů. Ztrátu dnes sice mohou trochu snížit, přesto si do konce podzimní části již nemohou dovolit ztrácet, aby ještě na jaře bylo o co hrát. A zároveň si musí dávat pozor na záda, třetí Mladá Boleslav ztrácí už jen pět bodů. Viktorce pomohlo, že po ztrátách ve Zlíně a Karviné zabrala doma alespoň výsledkově proti Bohemians. Herně to ale žádná paráda a upachtěná výhra 1:0 jen dokreslila ne úplně ideální rozpoložení Západočechů. Dnes je však čeká velmi obtížný duel, Slovácku mají navíc co oplácet.

Pavel Vrba pošle do utkání tuto jedenáctku. Chybět opět bude David Limberský. Proti domácímu utkání s Bohemians udělal zkušený kouč jednu změnu. Místo Procházky nastupuje ve středu zálohy vedle Kalvacha Tomáš Hořava.

Před necelými čtyřmi měsíci totiž Moravané dokázali překvapit a z Plzně si odvezli všechny tři body za výhru 2:0. Svěřenci kouče Martina Svědíka jsou sice v horní polovině tabulky na osmém místě, poslední týdny ale nepatří k těm nejlepším. Bez bodu odjeli hráči Slovácka ze Zlína i Českých Budějovic, mezi tím doma remizovali s Jabloncem. Naposledy okusili vítěznou chuť ještě v říjnu, když na jeho konci doma rozstříleli Opavu. Spravit náladu by si však dnes chtěli. Přeci jen jde o poslední domácí zápas tohoto roku, navíc přijede přední celek, proti kterým umí Slovácko překvapit. Mohlo by nás tak čekat velmi zajímavé utkání.

Tuto sestavu zvolil kouč Slovácka Martin Svědík. Chybí zraněný Šašinka, do základu se vrací Tomáš Zajíc.

Dnes už se odehrály dvě utkání. Teplice vyhrály poprvé po dvou měsících, když doma přehrály Zlín 2:1. Na čtvrté místo pak poskočil Jablonec, který vyhrál v Opavě 2:1 a bodově se dotáhl na třetí Mladou Boleslav. Tu však čeká zítra duel na půdě Sparty.

Oba celky jsou na hrací ploše ve svých klasických dresech. Slovácko bude hrát v bílém, Plzeň v modročerveném. Hosté venku nevyhráli od konce září, domácí zase žádný duel od konce října. Čeká nás tedy možná protrhnutí jedné ze sérií.

Utkání právě odstartovalo. Sudí Franěk odpískal poprvé do píšťalky.

1

Pavel Dvořák to hned v úvodu zkoušel zpoza vápna. Hruška však byl připraven.

4

Domácí jsou v úvodu aktivní, centr ze standardní situace si ale plzeňská obrana pohlídala a odvrátila jej.

6

Tak to byla nádhera. Slovácko se hned v šesté minutě ujímá vedení a je odměněno za aktivitu. Domácí dobře přenesli hru na pravou stranu, kde byl úplně volný Petr Reinberk. Ten naznačil centr, ale míč si zasekl, potáhl a zpoza vápna vypálil levou nohou. A opravdu náramně, jeho rána zapadla přesně na zadní tyč.

11

Krmenčík už se hnal směrem k úprku, jeho samostatný únik ale zastavil praporek pomezního.

14

Kovařík posílal centr do vápna, Hloušek ani Krmenčík se k zakončení nedostali.

15

Daničkovi teď trošku spoluhráči vyčítají, že z ostrého úhlu místo přihrávky volil střelu. Zkušený záložník napálil pouze boční síť.

19

Krmenčík jen těsně nedoskočil na dobrý Řezníkův centr.

21

Na první tyč na centr Hořavy naskočil Hejda, toho ale zablokoval Hofmann.

24

Havlík vypálil z dálky, jeho rána byla ale zablokována a Hruška neměl problém s tím ji zachytit.

28

Slovácko velmi dobře dostupuje k hráčům Plzně a nedovolí jim kombinovat.

30

Domácí mohli jít do dvoubrankového vedení, tentokrát pálil zevnitř vápna svou slabší levou Milan Petržela. Nechal však vyniknout gólmana Hrušku.

33

Centr Řezníka byl zablokován a reparát z dílny Kopice přeletěl celé vápno. Viktoria se do šancí stále nedostává.

39

Ošetřován byl domácí kapitán Vlastimil Daníček. Jeho absence ve středu hřiště by byla citelná.

40

Daníček je zpátky ve hře, uvidíme jak dlouho vydrží.

43

Plzeň se z ničeho nic dostala k vyrovnání, přitom do teď neměla jedinou šanci. Kopicův centr propadl vápnem a Krmenčík přetlačil v souboji Reinberka a protečoval míč do sítě.

45

Nastavovat se budou 2 minuty v první půli.

První půle za námi, stav utkání je nerozhodný 1:1.

První půle na Slovácku nám přinesla dvě branky. Domácí dlouho vedli, když v 6. minutě pálil zpoza vápna přesně Reinberk. Od té doby hrálo Slovácko velmi dobře, napadalo vysoko rozehrávku Plzně a favoritovi vůbec nedovolilo jeho hru. Západočeši se ale přeci jen dočkali z ojedinělé akce, když po rohu zahraném nakrátko zužitkoval Kopicův centr Krmenčík. Po první půli je tak stav nerozhodný 1:1. Větší šance však měli domácí, Petržela proti svým bývalým spoluhráčům ale selhal.

Slovácko v poločase střídá. Zranění nepustilo do druhé půle kapitána Vlastmila Daníčka. Toho nahradil Lukáš Sadílek.

Druhý poločas byl odstartován.

49

Petrželův centr odvrátil Hořava. Na zemi zůstal po souboji s Reinberkem Hloušek, vypadá ale, že bude moct pokračovat.

50

Tentokrát z pravé strany centroval Reinberk, obrana Plzně ale opět zasáhla.

52

Domácí se dostali i ke zakončení. Milan Petržela dával dobrou přihrávku do vápna, nový muž Sadílek se po otočce dostal ke střele, trefil ale jen připraveného Hrušku.

53

Slovácko je však při chuti a šance se stále zvětšují. Navrátil zleva pronikl do vápna, dával míč pod sebe na Zajíce, tomu se však ve skvělé pozici nepovedlo vystřelit přesně.

54

A další dobrá akce domácích. Kadlec vypíchl míč Krmenčíkovi a po potáhnutí míč posílal střílený centr na Zajíce. Jeho zakončení na přední tyči však bylo zablokované.

59

První žlutá karta v utkání. Aleš Čermák šel šlapákem do Navrátila a zaslouženě byl potrestán.

61

Utkání je na pár vteřin přerušeno, jelikož fanoušci hodili na hřiště dýmovnici a momentálně stadion zahalila hustá mlha.

63

Pokračuje se ve hře, sudí Franěk gestem naznačil, že o to delší bude nastavení.

65

Josef Divíšek uviděl žlutou kartu, když nejprve poslal k zemi Kopice a pak se k němu ještě nechoval úplně fér.

66

První změna v kádru Plzně. Dominik Janošek nahradil Aleše Čermáka.

71

Další nadějná brejk Slovácka tažený Navrátilem. Jeho přihrávku z levé strany, ale nikdo nedokázal zakončit. O střelu se o pár vteřin později pokusil Reinberk, bránu však minul.

72

Divíšek svým centrem hodně vystrašil Hrušku, který musel odvracet na rohový kop.

77

Podruhé střídá i Slovácko. Milana Petrželu střídá Jak Kalabiška.

78

Milan Petržela ještě při odchodu ze hřiště uviděl žlutou kartu, protože neopustil hřiště co nejblíž to šlo.

79

Střídá také Plzeň. Tomáš Chorý nahradil na trávníku Michaela Krmenčíka.

79

Kolotoč střídání pokračuje, tentokrát střídá Slovácko. Pavla Dvořáka nahradil Patrik Hellebrand.

83

Tak tohle střídání se povedlo na výbornou. Martin Svědík měl šťastnou ruku, když poslal na hřiště Patrika Hellebranda. Rychlý brejk Slovácka táhl Sadílek, jeho přihrávka sice byla zablokována, ale odrazila se k Hellebrandovi a ten z první prostřelil Hrušku.

86

Tečovaný pokus Janoška skončil těsně mimo.

87

Tomáš Hořava opustil hrací plochu, Pavel Vrba totiž poslal do hry dalšího vytáhlého útočníka Jeana-Davida Beauguela.

89

Lukáš Kalvach si připsal druhý faul v krátké době a tentokrát i hodně ostrý. Klíčový záložník Plzně navíc uviděl žlutou kartu s pořadovým číslem 4, poslední duel před zimní přestávkou si tak nezahraje.

90

Nastavovat se bude 5 minut. Velký přídavek za pauzu kvůli dýmu tedy nepřišel.

90+2

Beauguel se dostal k zakončení, jeho rána z hranice vápna ale Trmala nevystrašila.

90+5

Plzeň se snažila tlačit ještě, jenže Beauguel na hranici vápna fauloval Havlíka.

Je konec, Slovácko poráží i podruhé v této sezoně Viktorii Plzeň, tentokrát 2:1.

Slovácko nevyhrálo od 26. října, navíc je čekal druhý celek tabulky. Přesto moravský celek dokázal zaskočit favorita. Plzeňští sice venku taky tápou, přesto dnes předvedli ještě horší výkon než ve Zlíně nebo Karviné. Domácí Slovácko vedlo už od šesté minuty a i nadále bylo v utkání aktivnějším týmem, skvěle napadlo a mělo šanci na druhou trefu. Před pauzou sice srovnal Krmenčík, jenže v druhé půli byli lepším týme opět domácí, ze svých šancí dlouho nic nevytěžili, zdálo se tak, že duel skončí remízou.

Domácí kouč Svědík pak v 79. minutě vyslal na hřiště Patrika Hellebranda a ten se mu po 4 minutách odvděčil vítězným gólem. Domácí zaslouženě vyhráli, Plzeň opět ztratila, tentokrát všechny body. Na vedoucí Slavii tak ztrácí už propastných čtrnáct bodů. A co hůř, podala opět mizerný a bezkrevný výkon.

Ode mě je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.