reklama
 
 

Slavii zastřihli křídla. Speciální airbus v červenobílých barvách skončil ve šrotu

23. 4. 2019 11:11
Je v tom kus symboliky: zatímco se slávisté po senzačních výkonech ve čtvrtfinále Evropské ligy vznášeli v nebesích, po ligové porážce ve Zlíne dopadli tvrdě na zem. A z ní už se nezvedne ani speciál se slávistickým polepem, který červenobílé poprvé přepravil k únorovému zápasu evropského poháru v Genku.

Dvanáct let starý Airbus A319 registrace OK-MEL totiž skončil mezi trojicí letadel, která létala pro ČSA a končí nečekaně brzy ve šrotu. Informaci přinesl server zdopravy.cz.

"Když jsme s ČSA řešili náš výjezd do Belgie, dostali jsme nabídku na obrandování letadla, čehož jsme rádi využili. Naše barvy se s ČSA velmi dobře doplňují, takže jsme rádi, že se povedl velmi jednoduchý a vkusný branding. Je to nejen motivační prvek pro hráče, ale jsme rádi, že klub můžeme tímto způsobem velmi dobře reprezentovat," uvedl Michal Býček, tiskový mluvčí Slavie.

Jenže… Slávisté si "vlastní" aeroplán dlouho neužili. Airbus skončí rozebrán na náhradní díly nečekaně brzy, ČSA na lety nasazují často i přes dvacet let staré stroje. Na trhu použitých letadel ale údajně není o A319 není takový zájem jako o větší A320/321. 

autor: Jiří Škuba | 23. 4. 2019 11:11

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama