Slavii zastřihli křídla. Speciální airbus v červenobílých barvách skončil ve šrotu

Jiří Škuba Jiří Škuba
23. 4. 2019 11:11
Je v tom kus symboliky: zatímco se slávisté po senzačních výkonech ve čtvrtfinále Evropské ligy vznášeli v nebesích, po ligové porážce ve Zlíne dopadli tvrdě na zem. A z ní už se nezvedne ani speciál se slávistickým polepem, který červenobílé poprvé přepravil k únorovému zápasu evropského poháru v Genku.
Airbus A319
Airbus A319 | Foto: Slavia

Dvanáct let starý Airbus A319 registrace OK-MEL totiž skončil mezi trojicí letadel, která létala pro ČSA a končí nečekaně brzy ve šrotu. Informaci přinesl server zdopravy.cz.

"Když jsme s ČSA řešili náš výjezd do Belgie, dostali jsme nabídku na obrandování letadla, čehož jsme rádi využili. Naše barvy se s ČSA velmi dobře doplňují, takže jsme rádi, že se povedl velmi jednoduchý a vkusný branding. Je to nejen motivační prvek pro hráče, ale jsme rádi, že klub můžeme tímto způsobem velmi dobře reprezentovat," uvedl Michal Býček, tiskový mluvčí Slavie.

Jenže… Slávisté si "vlastní" aeroplán dlouho neužili. Airbus skončí rozebrán na náhradní díly nečekaně brzy, ČSA na lety nasazují často i přes dvacet let staré stroje. Na trhu použitých letadel ale údajně není o A319 není takový zájem jako o větší A320/321. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy