Slavii zastřihli křídla. Speciální airbus v červenobílých barvách skončil ve šrotu

Jiří Škuba Jiří Škuba
23. 4. 2019 11:11
Je v tom kus symboliky: zatímco se slávisté po senzačních výkonech ve čtvrtfinále Evropské ligy vznášeli v nebesích, po ligové porážce ve Zlíne dopadli tvrdě na zem. A z ní už se nezvedne ani speciál se slávistickým polepem, který červenobílé poprvé přepravil k únorovému zápasu evropského poháru v Genku.
Airbus A319
Airbus A319 | Foto: Slavia

Dvanáct let starý Airbus A319 registrace OK-MEL totiž skončil mezi trojicí letadel, která létala pro ČSA a končí nečekaně brzy ve šrotu. Informaci přinesl server zdopravy.cz.

"Když jsme s ČSA řešili náš výjezd do Belgie, dostali jsme nabídku na obrandování letadla, čehož jsme rádi využili. Naše barvy se s ČSA velmi dobře doplňují, takže jsme rádi, že se povedl velmi jednoduchý a vkusný branding. Je to nejen motivační prvek pro hráče, ale jsme rádi, že klub můžeme tímto způsobem velmi dobře reprezentovat," uvedl Michal Býček, tiskový mluvčí Slavie.

Jenže… Slávisté si "vlastní" aeroplán dlouho neužili. Airbus skončí rozebrán na náhradní díly nečekaně brzy, ČSA na lety nasazují často i přes dvacet let staré stroje. Na trhu použitých letadel ale údajně není o A319 není takový zájem jako o větší A320/321. 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy