Slavia pošesté v řadě vyhrála. Soupeři se na nás připravují čím dál víc, všiml si kapitán Bílek

Marek Janoš Marek Janoš
23. 10. 2016 7:50
Ve středu Slavia triumfovala v Brně, v sobotu beze změn v sestavě porazila doma 1:0 Slovácko díky brance Jaromíra Zmrhala z druhého poločasu. Slávisté jsou alespoň do zápasu Plzně se Spartou druzí a na vedoucí Mladou Boleslav ztrácí jen dva body. Pod trenérem Jaroslavem Šilhavým sešívaní ještě neprohráli – jednou remizovali a šestkrát dokázali zvítězit.
Jiří Bílek
Jiří Bílek | Foto: Zlata Vostrá

Praha – Eden po zápase se Slováckem opět vyvolával jméno trenéra Jaroslava Šilhavého. Od příchodu trenéra z Dukly Slavia neprohrála a prozatím se její vzestup tabulkou zastavil na druhém místě. V sobotním zápase porazili Šilhavého svěřenci Slovácko 1:0 díky brance Jaromíra Zmrhala z 56. minuty.

Hosté soupeři dlouho vzdorovali především díky skvěle zvládnuté taktické hře založené na defenzivním pojetí. „Musím svůj tým pochválit za přístup a dodržení taktických pokynů,“ řekl k výkonu svého týmu trenér Slovácka Stanislav Levý.

Levý měl před zápasem potíže se skládáním sestavy. Tři stálé členy obrany postrádal kvůli kartám, Reinberk se zranil a chyběl i důležitý záložník Civič. Do zápasu tak nastoupila úplně nová obranná čtyřka. „Zápas jsme si chtěli i užít. Hlavně my stopeři jsme nastoupili po dlouhé době. Já jsem nehrál jedenáct měsíců ligu,“ připomněl Tomáš Břečka.

Podobně jako v předchozích zápasech Slavia dlouho doplácela na neproměňování šancí. Herní převahu v prvním poločase sešívaní nedokázali přetavit do vážnějších šancí. Tu největší zahodil Škoda. Ve druhém poločase se prosadil pouze Jaromír Zmrhal v 56. minutě.

Švento, Frydrych, Hušbauer a opět Škoda svými šancemi ve zbývající půlhodině hry pohrdli. Velká převaha na míči však více šancí a tím pádem ani branek nepřinesla. „Soupeř měl za celý zápas jedinou velkou šanci, ale i tak to byly nervy až do konce. Měli jsme přidat pojišťovací branku,“ věděl po zápase trenér Jaroslav Šilhavý.

„Vítězství nad Slováckem bylo z celé šestizápasové série nejtěžší,“ řekl po zápase kapitán Slavie Jiří Bílek. „Bylo na nás znát, že jsme hráli více zápasů po sobě. Navíc Slovácko bylo skvěle připravené. Jde vidět, že soupeři se na nás připravují víc a víc,“ objasnil obránce Slavie.

Zatímco venku vyhrála Slavia 3:0 v Hradci a naposledy 4:1 v Brně, doma uhrála potřetí v řadě hubené vítězství 1:0. Je to tím, že u nás soupeři víc zalezou. Řekl bych, že venku se nám hraje líp,“ dodal Bílek. Jeho tým čeká v příštím kole výjezd do Jablonce, kde se slávisté můžou prát o vedení tabulky. „Musíme na výsledky navázat. Pojedeme tam s respektem a pokorou,“ předeslal kapitán Slavie.