Slavia se chytila i v lize, ale přišla o Ewertona. Rozhodčí chyboval, tvrdí komise

Aktualizováno 7. 8. 2022 22:25
Slavia se po prohře v úvodním kole Fortuna:Ligy s Hradcem Králové zvedla a v neděli doma porazila Trinity Zlín 4:1. Sešívaní v nervózním utkání přišli o Ewertona, který po ostrém faulu Cedidly odstoupil ze zápasu, zápas kvůli zraněním nedohráli ani Ševčík a Usor. Hosté dohrávali po vyloučení Václava Procházky o deseti a v oslabení inkasovali dvě ze čtyř branek.
Hráči Slavie se radují z branky.
Hráči Slavie se radují z branky. | Foto: ČTK

Vršovičtí vyhráli sedmý vzájemný zápas v lize po sobě a po úvodní venkovní prohře 0:1 s Hradcem Králové v sezoně nejvyšší soutěže poprvé bodovali. Naopak "Ševci" nenavázali na bezbrankovou remízu s Mladou Boleslaví.

Trenér Slavie Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu vítěznému duelu s Panathinaikosem (2:0) v základní sestavě šest změn. Ve čtvrté minutě domácí útočník Jurečka po střele z otočky z hranice vápna rozvlnil boční síť.

O šest minut později se vršovický celek poprvé prosadil. Ševčík z rohového kopu našel Ichu a ten hlavičkou k tyči nedal brankáři Dostálovi šanci. Po téměř půlhodině hry si zlínský gólman poradil se Ševčíkovým obstřelem z vápna.

Za chvíli se ale slávisté opět radovali, když Lingr přihrávkou z pravé strany našel před brankou zakončujícího Juráska. Stylově tak oslavil své dnešní 22. narozeniny. V nastavení úvodního dějství Juráskův centr zleva našel Lingra, jenže střelu mu vůbec nesedla.

Hosté snížili necelé čtyři minuty po přestávce. Slávistický stoper Santos špatně odkopl míč, Simerský ho přistrčil Jawowi a ten zblízka zkorigoval skóre. Gambijský útočník se v české lize trefil poprvé od září 2020.

Vzápětí Santos opět přišel o balon a Zlínu se naskytl protiútok, který ale Čanturišvili vyřešil pouze střelou do gólmana Mandouse.

Cedidla červenou neviděl

V 59. minutě hostující obránce Cedidla u postranní čáry ostře zajel do Ewertona, ale k nelibosti slávistické lavičky a domácích fanoušků uviděl za zákrok pouze žlutou kartu. Brazilský záložník v utkání dohrál.

"Ewerton vypadá hodně špatně," prohlásil po zápase trenér domácích Jindřich Trpišovský, který uvedl, že kvůli zraněním musel v zápase střídat i Usora a Ševčíka, jehož zranění je prý také vážnější.

"Jsem zklamaný z toho, že končíme zápas a máme tři zraněné hráče. Podle mě je to problém rozhodčích, kteří je neumí ochránit. Mně tohle vadí," dodal lodivod Slavie, který za protesty od hlavního rozhodčího Dalibora Černého dokonce viděl žlutou kartu.

O tom, že minimálně Cedidla měl být za svůj zákrok na Ewertona vyloučen, je přesvědčena i komise rozhodčích.

"Dle názoru KR FAČR měl být hráč Zlína Martin Cedidla vyloučen v utkání s SK Slavia Praha v 59. min. za surovou hru. Chyba rozhodčích bude zohledněna v nominacích na další kola," uvedla komise na Twitteru.

Za svůj zákrok se hned po utkání omluvil i Cedidla. "Omlouvám se, byl jsem asi trošku přemotivovaný. Pak jsem se snažil stáhnout nohy, jak jsem byl ve skluzu, ale bohužel to vyšlo tak, že jsem ho trefil. Říkal jsem si, že jsem ho netrefil kolíky, tak jsem věřil, že dostanu žlutou. Mrzí mě to," řekl Cedidla pro O2 TV.

Slavia v přesilovce rozhodla

K vyloučení hráče Zlína ale přeci jen došlo, když byl v 70. minutě byl po druhé žluté kartě poslán do sprch kapitán Zlína Procházka.

A Slavia výhodu využila, když v 85. minutě Jurečka nacentroval do vápna a Schranz se z první nemýlil. Ve druhé minutě nastavení stanovil konečný výsledek Jurásek. Krajní bek premiérově zaznamenal dvě branky v jednom ligovém zápase.

Slavia prohrála jediný z 18 domácích ligových duelů se Zlínem. "Ševci" venku v nejvyšší soutěže nezvítězili v 15. duelu za sebou.

2. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Trinity Zlín 4:1 (2:0)

Branky: 31. a 90.+2 D. Jurásek, 10. Icha, 85. Schranz - 49. Jawo. Rozhodčí: Černý - Caletka, Podaný - Ondráš (video). ŽK: Trpišovský (trenér), Masopust - Procházka, Jawo, Cedidla, Simerský, Bartošák. ČK: 70. Procházka. Diváci: 12.213.

Sestavy:

Slavia: Mandous - Douděra (66. Masopust), Santos, Kačaraba, Jurásek - Hromada (83. Holeš) - Lingr (76. Usor), Icha, Ševčík (66. Tiéhi), Ewerton (66. Schranz) - Jurečka. Trenér: Trpišovský.

Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Procházka, Bartošák - J. Kolář (81. Bobčík), Didiba - Dramé (46. Hrubý), Jawo (73. Reiter), Čanturišvili (87. Hrdlička) - Vukadinovič (46. Silný). Trenér: Jelínek.