Slavia zářila v Teplicích. Stanciu se trefil po pár minutách, Ševčík má tři asistence

21. 7. 2019 20:58
Slavia vyhrála v Teplicích vysoko 5:1, získala tři body i ve druhém venkovním zápase v úvodu sezony a vede tabulku o skóre před Plzní a Opavou.
Slávisté neměli v Teplicích žádný problém.
Slávisté neměli v Teplicích žádný problém. | Foto: ČTK

Branky sešívaných stříleli Jaromír Zmrhal, Mick van Buren, Josef Hušbauer, Nicolae Stanciu - který se trefil šest minut po svém příchodu na hřiště - a Tomáš Souček. Třemi asistencemi se blýskl Petr Ševčík.

Tepličtí v utkání vůbec nestačili a prosadili se jen na začátku druhé půle Tomášem Vondráškem, krátce poté, co přišli o vyloučeného Jakuba Mareše.

eplice prohrály v lize se Slavií pošesté za sebou a doma, kde na konci minulé sezony v nadstavbě utrpěly debakl 0:8 s Mladou Boleslaví, nezvítězily počtvrté po sobě. Po dvou kolech mají na kontě bod.

Slávistický trenér Trpišovský poprvé nominoval k soutěžnímu zápasu nejzvučnější letní posilu Stanciua, který začal na lavičce. Teplice vstoupily do zápasu s velkým favoritem nebojácně a ve čtvrté minutě pořádně protáhl hostujícího brankáře dalekonosnou ranou Shejbal.

Do vedení se však brzy dostala Slavia. Souček ještě po rohovém kopu hlavičkoval vedle, ale ve 12. minutě už se prosadil Zmrhal, který po odraženém míči propálil Grigara.

Za osm minut přidali červenobílí pojistku. Ševčík vysunul kolmicí Van Burena a ten zakončil únik obloučkem přes teplického brankáře. Hosté se uklidnili a ve zbytku první půle jasně dominovali.

V 25. minutě se od domácího hráče odrazil míč těsně vedle, poté Shejbal odvrátil z brankové čáry a následně Grigar vychytal zblízka Součka. Minutu před pauzou už byl ale domácí gólman bezmocný proti povedené střele do horního rohu v podání Hušbauera, který navázal na vítězný gól z úvodního kola ve Zlíně.

Domácím 30 sekund po změně stran ještě víc zkomplikoval pozici Jakub Mareš, který ve výskoku udeřil do obličeje Součka a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Severočeši však i v deseti nečekaně snížili, když Vondrášek v 52. minutě potrestal chybu ve slávistické obraně. Vzápětí rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu další trefu domácích a Petr Mareš pak z přímého kopu minul.

Po hodině naskočil do hry bývalý sparťan Stanciu a svou soutěžní premiéru za Slavii hned za šest minut ozdobil gólem. Po Ševčíkově přihrávce prostřelil Grigara k tyči.

Těsně před svým vystřídáním těsně minul hostující Van Buren a stejně se vedlo i jeho náhradníkovi Hilálovi. Na druhé straně vychytal Kolář Horu. V druhé minutě nastavení nacentroval Zmrhal a Souček hlavou uzavřel skóre.

2. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Slavia Praha 1:5 (0:3)

Branky: 52. Vondrášek - 12. Zmrhal, 20. Van Buren, 44. Hušbauer, 67. Stanciu, 90.+2 Souček. Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Ratajová - Orel (video). ŽK: J. Mareš, Nazarov - Bořil, Hovorka. ČK: 46. J. Mareš. Diváci: 13.112

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Paradin (46. Vyhnal) - Hora, P. Mareš, Kučera (74. Ljevakovič), Trubač (46. Nazarov) - Žitný - J. Mareš. Trenér: Hejkal.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Souček - Ševčík, Hušbauer (61. Stanciu), Traoré (76. Král), Zmrhal - Van Buren (70. Hilál). Trenér: Trpišovský.