Slavia využila zaváhání Plzně, porazila Karvinou a vede ligu o čtyři body

24. 11. 2018 16:11
Fotbalisté Slavie v dnešním utkání 16. kola první ligy vyhráli 3:1 na hřišti poslední Karviné a vedou tabulku o čtyři body před Plzní. O branky hostů se postarali Tomáš Souček, Miroslav Stoch z penalty a v závěru Peter Olayinka. Domácí, které poprvé vedl nový trenér Norbert Hrnčár, v prvním poločase srovnali po vlastním gólu Jana Bořila.
Radost fotbalistů Slavie
Radost fotbalistů Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Hrnčár se při náročné premiéře s favoritem musel obejít bez čtveřice klíčových hráčů. Kvůli zranění nemohli nastoupit Panák s Wágnerem, zatímco kvůli disciplinárnímu trestu byl mimo nejlepší střelec týmu Budínský, zatímco Ba Louovi skončilo vízum a zařizoval si v Pobřeží slonoviny nové.

Slavia do začátku plnila roli favorita a už v jedenácté minutě se z první vážnější akce po Zmrhalově přihrávce prosadil Souček. Rozhodčí Franěk původně branku neuznal kvůli ofsajdu, po konzultaci s videorozhodčím Příhodou ale rozhodnutí změnil a Slavia se ujala vedení.

Karvinští také srovnali z první vážnější akce. Po centru Dramého si po nedorozumění s brankářem Kolářem v 31. minutě dal vlastní gól Bořil. Nerozhodný stav však vydržel jen chvíli, protože Janečka fauloval ve vápně Sýkoru a rozhodčí po poradě se videorozhodčím odpískal pokutový kop. Penaltu proměnil Stoch a s deseti góly je druhý v tabulce střelců.

V nastavení domácí reklamovali hraní rukou hostujícího stopera Deliho ve vápně, ale i tentokrát video Slavii přálo a penalta se nepískala.

Po přestávce se dlouh hrálo opatrně, až v 66. minutě vystřelil Souček a trefil tyč. V 75. minutě už se ale Slavia dočkala, když se po pouhých dvou minutách na hřišti prosadil střídající Olayinka. Hosté si pak už v pohodě došli pro tři body a využili páteční ztráty Plzně, která remizovala 1:1 v Liberci.

Karviná naopak prohrála čtvrté utkání za sebou a na šestnácté příčce ztrácí jeden bod na předposlední Slovácko, které má k dobru dnešní utkání proti Ostravě.

Slovácko vyhrála na Baníku

Kouč Martin Svědík zažil na lavičce fotbalistů Slovácka parádní prvoligovou premiéru. Jeho svěřenci vyhráli Ostravě 3:0 a sérii vítězství nad Baníkem tak navršili už na čtyři. Domácí naopak utrpěli třetí porážku za sebou a proti Slovácku prohráli šestý z posledních sedmi duelů.

I v dlouhém oslabení fotbalisté Příbrami vybojovali proti Bohemians Praha 1905 remízu 2:2. Domácí vedli gólem Jakuba Nečase a od 55. minuty hráli v přesile po vyloučení Karla Soldáta, ale Příbram skóre otočila góly Ibrahima Keity a Radka Voltra. Domácí v nastavení alespoň vyrovnali trefou Daniela Krcha a z posledních pěti zápasů získali teprve druhý bod. Příbram má dva body z uplynulých šesti utkání.

Zlín přehrál Opavu 2:0. Ševci potřetí za sebou na domácím trávníku vyhráli a posunuli v tabulce na čtvrté místo. Gólově k tříbodovému zisku Zlínu pomohli Jean David Beauguel a Pavel Vyhnal. Opava prohrála ve vzájemných duelech počtvrté za sebou a ukončila úspěšnou sérii posledních tří kol, ve kterých získala sedm bodů.

16. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - Slavia Praha 1:3 (1:2)

Branky: 31. vlastní Bořil - 11. Souček, 33. Stoch z pen., 75. Olayinka. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kříž - Příhoda (video). ŽK: Piroch - Kúdela. Diváci: 3612.

Karviná: Berkovec - Čolič, Krivák, Janečka, Letič (86. Tusjak) - Lingr, Smrž, Moravec, Dramé, Galuška (82. Piroch) - Guba (69. Ramírez). Trenér: Hrnčár.

Slavia: Kolář - Frydrych, Kúdela, Deli, Bořil - Stoch (90.+1 Matoušek), Hušbauer, Souček, Sýkora (78. Traoré), Zmrhal - Škoda (72. Olayinka). Trenér: Trpišovský.

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).