Slavia v klidu přehrála Příbram, ještě nedostala gól. Trefil se i brankář Kolář

"Promiň, kolego!" Slávistický gólman Kolář vychytal nulu a navrch dal Příbrami gól
Slávistická radost byla v sobotu večer oprávněná. Sešívaní vyhráli i druhý zápas nové sezony a zatím neinkasovali.
Svůj podíl na tom má také Ondřej Kolář, který se ale proti Středočechům zapsal i do listiny střelců.
Ondřej Kolář se k penaltě "přihrnul" po faulu na Lukáš Provoda.
Po konzultaci s Petarem Musou poslal domácí gólman ve čtvrté minutě nastavení svého protějška Melichara na opačnou stranu branky.
29. 8. 2020 21:27
Slavia si v sobotním večerním duelu Fortuna:Ligy doma v Edenu poradila s Příbramí, kterou porazila jasně 3:0. Usadila se tak na čele tabulky s dvěma výhrami a impozantním skóre 9:0.

Červenobílí porazili Příbram v lize podeváté za sebou díky gólům Lukáše Provoda, kapitána Jana Bořila a brankáře Ondřeje Koláře, který v nastaveném čase proměnil penaltu. Příbram po úvodní porážce doma s Teplicemi 1:3 dál zůstává bez bodu.

Favorit se po úvodním náporu dostal do vedení už ve třetí minutě, kdy po Ševčíkově rohu hlavičkoval Hovorka a u pravé tyče balon usměrnil do branky Provod. Pražané soupeře, který končil minulý ročník v nedohrané nadstavbové skupině o záchranu na posledním místě, nadále jasně přehrávali.

V 18. minutě se Slavia dočkala zvýšení náskoku. Po Coufalově centru z pravé strany hlavičkoval Bořil a balon ještě tečoval do vlastní branky Kingue. Po necelé půlhodině hry měli hosté ojedinělý náznak šance. Pilík vysunul Rezka, ale ten zamířil z pozice za šestnáctkou hodně nepřesně.

Další příležitost Slavie se rýsovala Masopustovi, ale defenziva Příbrami stihla zareagovat. Ve 39. minutě měli hosté štěstí, když Masopust našel Bořila, jehož zakončení z malého vápna skončilo na levé tyči Melicharovy branky.

V podobném duchu se nesl i druhý poločas. Nejdříve měl možnost po přihrávce Traorého Masopust, ale přestřelil. V 72. minutě si příbramský brankář poradil s šancí střídajícího Olayinky. Vzápětí neuspěl v závaru Bořil a neujaly se ani pokusy Olayinky i dalšího novice na hřišti Musy. Stejný hráč se neprosadil ani o chvíli později a napodobil ho také Holeš.

Slávisté se přesto ještě třetí branky dočkali. Po faulu na Provoda ve vápně se netradičně přihlásil o exekuci pokutového kopu gólman Kolář. Vedl si zkušeně, Melichara poslal ve čtvrté minutě nastavení na opačnou stranu a vedle čistého konta oslavil ve 110. ligovém zápase v kariéře svou premiérovou branku.

2. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 3. Provod, 18. Bořil, 90.+4 Kolář z pen. Rozhodčí: Ginzel - Koval, Šimáček - Lerch (video). ŽK: Kúdela - Soldát, Pilík, Kingue.Diváci: 4869 (limit 5102 osob na stadionu).

Slavia: Kolář - Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil - Traoré (82. Malinský) - Masopust (62. Olayinka), Stanciu (79. Holeš), Ševčík (79. Oscar), Provod - Tecl (62. Musa). Trenér: Trpišovský.

Příbram: Melichar - Nový (83. Boakye), Tregler, Kingue, Cmiljanovič - Vais (61. Svoboda), Pilík, Soldát (69. Pinc), Petrák (61. Hájek), Vávra (61. Antwi) - Rezek. Trenér: Čuhel.