Slavia už je zase v čele. Pardubicím dala čtyři góly a vede tabulku o bod před Plzní

10. 4. 2022 21:03
Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 28. kole první ligy nad Pardubicemi vysoko 4:0. Obhájce titulu využil sobotního zaváhání Plzně v Olomouci a o bod poskočil před Viktorii do čela tabulky.
Lukáš Provod
Lukáš Provod | Foto: Milan Kammermayer

Skóre dnes v Edenu v 41. minutě otevřel z penalty Lukáš Provod, který krátce po změně stran zvýšil. V 62. minutě se trefil Ivan Schranz a v závěru se prosadil ještě střídající Ibrahim Traoré.

Slavia navázala na podzimní venkovní vítězství nad Pardubicemi 5:0 a vyhrála třetí z dosavadních čtyř vzájemných ligových duelů. Červenobílí nebodovali v jediném z posledních 64 zápasů nejvyšší soutěže v Edenu a ideálně se naladili na čtvrteční odvetu čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Feyenoordu Rotterdam. Pardubičtí jako jediný tým v devíti jarních kolech nevyhráli a na předposledním místě tabulky ztrácejí tři body na čtrnácté Teplice.

Slavia nastoupila hned s devíti změnami v základní sestavě oproti čtvrteční remíze 3:3 v Rotterdamu s Feyenoordem v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy.

Mezi tyče se vrátil Mandous, na hrotu útoku zase dostal poprvé od příchodu do Edenu od úvodu šanci Fila. Pardubičtí trenéři nasadili i dva mladé ligové debutanty Hanče s Marešem.

Červenobílí vstoupili do utkání velkým náporem a v úvodních minutách nepouštěli hosty na svou polovinu. Ve 12. minutě nasprintoval do velké šance Schranz, ale Letáčka z pravé strany nepropálil.

Pražané z úvodního tlaku vedení nevytěžili a v polovině první půle mohli inkasovat. Vacek se po přiťuknutí od spoluhráče dostal až před Mandouse, domácího gólmana však nepřekonal.

Východočeši se ve druhé části úvodního dějství osmělili a Slavia už tolik nedominovala. Po půlhodině hry přesto našel Jurásek centrem z levé strany nabíhajícího Provoda, který ovšem v obrovské šanci minul.

Domácí záložník se dočkal až ve 41. minutě. Sedmnáctiletý mladík Hanč v rohu vápna hloupě fauloval Ousoua a Provod poslal střelu z penalty k opačné tyči, než kam skočil Letáček. Reprezentační středopolař skóroval poprvé od nedávného návratu na trávníky po zranění.

Pardubičtí měli ještě jednu velkou možnost na zdramatizování duelu. V 52. minutě se protlačil k hlavičce Kostka a domácí podruhé v utkání podržel Mandous.

Za dvě minuty slávisté pojistili svůj náskok. Fila ve vápně chytře přiťukl patičkou míč Provodovi a ten zamířil přesně k tyči. Nejlepší hráč minulé ligové sezony poprvé v kariéře zaznamenal v jednom utkání nejvyšší soutěže dvě branky.

V 62. minutě se prosadili Pražané potřetí. Na Plavšičův centr z levé strany se protlačil důrazný Schranz a připsal si devátý gól v ligovém ročníku. Vzápětí po přečíslení vyrazil Plavšičův pokus Letáček, na opačné straně z podobné pozice zasáhl Mandous proti střídajícímu Matějkovi. Domácí gólman si pak poradil i se střelou v podání Kostky.

Na posledních 16 minut se dostal do hry i uzdravený slávistický záložník Ševčík. Jiný střídající hráč přidal v 84. minutě čtvrtý gól Pražanů. Tecl neproměnil samostatný únik, ale jeho přihrávku už uklidil do odkryté branky Traoré. Záložník z Pobřeží slonoviny se trefil potřetí v ligové sezoně.

28. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Pardubice 4:0 (1:0)

Branky: 41. z pen. a 54. Provod, 62. Schranz, 84. Traoré. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Antoníček - Klíma (video). ŽK: Provod, Ousou - Patrák. Diváci: 10.386.

Slavia: Mandous - Bah (75. Kúdela), Ousou, Hovorka, Jurásek - Hromada, Provod - Schranz (74. Šmiga), Plavšič (74. Ševčík), Lingr (74. Tecl) - Fila (81. Traoré). Trenér: Trpišovský.

Pardubice: Letáček - Kostka (82. Halász), Toml, Hanč, Cadu - Jeřábek - Mareš (60. Rezek), Vacek (82. Lupač), Solil, Patrák (71. Sychra) - Huf (60. Matějka). Trenér: Novotný.