Slavia uniká, Plzeň se k ní nedokázala přiblížit. Viktoria prohrála na Slovácku

7. 12. 2019 19:23
Fotbalisté Plzně v 19. kole první ligy prohráli na hřišti Slovácka 1:2 a týmu z Uherského Hradiště podlehli i ve druhém utkání sezony. Viktoria z druhého místa tabulky ztrácí už 14 bodů na vedoucí Slavii.
Kouč Plzně Pavel Vrba neměl na Slovácku důvod k radosti
Kouč Plzně Pavel Vrba neměl na Slovácku důvod k radosti | Foto: Tomáš Liška

Po úvodním gólu domácího Petra Reinberka ze šesté minuty krátce před pauzou vyrovnal ten samý hráč trefou do vlastní sítě, ale střídající Patrik Hellebrand v 83. minutě rozhodl o prvním triumfu Slovácka po čtyřech kolech. Svěřenci Martina Svědíka poskočili na sedmou příčku.

Slovácko začalo velmi aktivně a brzo bylo odměněno gólem. Havlík přenesl hru rychle na pravou stranu, kde se obránce Reinberk osamocen dostal k zakončení a střelou k tyči nedal Hruškovi šanci. Doma se trefil v druhém ligovém utkání po sobě.

Plzni trvalo přes deset minut, než se z branky vzpamatovala. Ve 20. minutě chyběly Krmenčíkovi jen centimetry, aby mohl po centru Řezníka přesně hlavičkovat, o minutu později rovněž hlavou mířil těsně vedle Hejda. Další centry obrana Slovácka bezpečně likvidovala.

V otevřené partii zbývající části první půle mohl ve 30. minutě navýšit vedení domácích bývalý plzeňský záložník Petržela, který po uvolnění přes Kovaříka pálil jen do Hrušky. Viktoria se dočkala vyrovnání dvě minuty před koncem poločasu, kdy Kopicův centr usměrnil v tísni před Krmenčíkem do vlastní brány Reinberk.

Druhá půle začala velkým náporem Slovácka. V 53. minutě pálil z otočky Sadílek, pak se do dvou šancí po sobě dostal Zajíc, ale ani on Hrušku nepřekonal.

V dalším průběhu se útočné akce v divácky atraktivním duelu střídaly na obou stranách. Ke druhému gólu ale mělo blíže Slovácko, hodně problémů Hruškovi nadělal Divíškův centr, který plzeňský gólman vytáhl na roh.

O výsledku zápasu rozhodl v 83. minutě střídající Hellebrand svým premiérovým ligovým gólem v kariéře, který mu připravil Sadílek. Slovácko pak přežilo závěrečný nápor Plzně a západočeského soupeře doma v nejvyšší soutěži porazilo poprvé od prosince 2005 a po 11 utkáních.

19. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)

Branky: 6. Reinberk, 83. Hellebrand - 43. vlastní Reinberk. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Myška - Machálek (video). ŽK: Divíšek, Petržela - Čermák, Kalvach. Diváci: 4432.

Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček (46. Sadílek) - Petržela (78. Kalabiška), Dvořák (79. Hellebrand), Navrátil - Zajíc. Trenér: Svědík.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Kovařík - Hořava (87. Beauguel), Kalvach - Kopic, Čermák (66. Janošek), Hloušek - Krmenčík (79. Chorý). Trenér: Vrba.