Slavia uniká. Lídr zničil Baník čtyřmi góly a v čele tabulky už má šestibodový náskok

Rozbitá hlava, pyrotechnika zase v akci a uragán v závěru. Tak Slavia zdrtila Baník
Fleišman se sice s rozbitou hlavou na trávník vrátil...
Ani po událostech na Letné, kde fanoušci Plzně zranili několik lidí, si příznivci Baníku neodpustili použití pyrotechniky. Naštěstí k dalším újmám na zdraví nedošlo, jen se pár chvil nehrálo kvůli zhoršené viditelnosti po zapálení dýmovnice.
Zvýšit vedení mohla Slavia krátce po přestávce, kdy faul Jana Laštůvky na Petera Olayinku posvětilo video jako penaltový.
Míč si na puntík ke čtrnácté penaltě Slavie v tomto ligovém ročníku postavil její nejlepší střelec Miroslav Stoch, jenže dvanáctý gól v této sezoně nepřidal a nevyužil šanci, aby se odpoutal na druhém místě tabulky kanonýrů.
10. 3. 2019 19:48
Fotbalisté Slavie vyhráli ve 24. ligovém kole nad Ostravou 4:0 a zvýšili náskok v čele tabulky na šest bodů před druhou Plzní.

Červenobílé poslal v 18. minutě do vedení Milan Škoda, po změně stran sice nedal domácí Miroslav Stoch penaltu, ale v 70. minutě přidal pojistku střídající Lukáš Masopust a v nastavení se trefili ještě Michal Frydrych a střídající Mick van Buren. Slavia tak Baníku vrátila podzimní porážku 1:2. Ostrava utrpěla třetí prohru za sebou a z pátého místa ztrácí dva body na čtvrtý Jablonec.

Slávistický trenér Trpišovský udělal po čtvrteční remíze 2:2 v úvodním osmifinále Evropské ligy v Seville sedm změn v základní sestavě. Oproti pohárovému utkání od začátku nastoupili obránci Frydrych, Ngadeu a Zelený, záložníci Baluta, Hušbauer, Olayinka a útočník Škoda.

Jako první zahrozil Baník. V páté minutě Diop přepadl v pokutovém území přes domácího brankáře Koláře, ale sudí Nenadál ani po konzultaci s videorozhodčím Královcem penaltu neodpískal a naopak udělil hostujícímu útočníkovi žlutou kartu za simulování.

Od té doby byla v první půli nebezpečná jen Slavia. V sedmé minutě hlavičkoval po rohu vedle Frydrych, ale za dalších deset minut už domácí vedli. V době, kdy hostům chyběl na trávníku po Frydrychově faulu ošetřovaný Fleišman, se po rohu na hranici vápna opřel do míče Olayinka, jehož střelu, tečovanou Frydrychem, vyrazil gólman Laštůvka jen ke Škodovi a ten uklidil míč do sítě.

Ve 23. minutě v další velké šanci domácí Zelený křížnou ranou minul zadní tyč a poté Stochovu střelu vyrazil Laštůvka. Slezané se v závěru první půle mírně oklepali z domácího tlaku, ale Koláře neohrozili.

Šest minut po přestávce se prosmýkl před branku hostů Olayinka, přepadl přes gólmana Laštůvku a sudí Nenadál za obdobnou situaci jako v první půli na opačné straně tentokrát nařídil penaltu. Slávisté kopali už čtrnáctý pokutový kop v sezoně a devátý z posledních deseti kol. Stochovu střelu však Laštůvka vyrazil na roh.

Domácí fanoušci pak způsobili dýmovnicemi chvilkové přerušení zápasu. Baník byl dopředu prakticky neškodný a Slavia 20 minut před koncem pojistila vedení. Střídající Masopust byl na trávníku minutu, když mu po centru od Stocha sklepl míč Frydrych a domácí záložník zblízka zaznamenal druhý soutěžní gól za Pražany. Hraniční situaci ještě sudí konzultoval s videorozhodčím, ale o ofsajd podle něj nešlo.

Střídající Van Buren, Hušbauer ani Souček pak další šance neproměnili, ale ve třetí ze sedmi nastavených minut se prosadil hlavou po rohu bývalý hráč Baníku Frydrych. Čtvrtý gól pak zasadil zdecimované Ostravě Van Buren. Slavia se ideálně naladila na čtvrteční odvetu se Sevillou.

24. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Baník Ostrava 4:0 (1:0)

Branky: 18. Škoda, 70. Masopust, 90.+3 Frydrych, 90.+7 Van Buren. Rozhodčí: Nenadál - Pelikán, Dresler - Královec (video). ŽK: Souček, Frydrych - Mešaninov, Diop, Jánoš. Diváci: 14.126.

Slavia: Kolář - Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Zelený - Souček - Baluta (69. Masopust), Stoch (90. Král), Hušbauer, Olayinka - Škoda (77. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera (17. Mešaninov), Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Šindelář, Granečný (77. Holzer) - Baroš (73. Kuzmanovič), Diop. Trenér: Páník.