Slavia smetla Slovácko a drží se za Plzní o 11 bodů, Sparta tentokrát přestřelku s Baníkem vyhrála

Aktualizováno 29. 10. 2017 20:10
Fotbalisté Slavie ve 12. ligovém kole zvítězili na hřišti Slovácka 3:0 a připsali si druhou venkovní výhru v sezoně nejvyšší soutěže. Tři body získala také Mladá Boleslav proti Jihlavě. Sparta zvládla přestřelku s Baníkem Ostrava 3:2.
Radost fotbalistů Slavie
Radost fotbalistů Slavie | Foto: Reuters

Uherské Hradiště - Před šlágrem podzimu zůstane jejich ztráta jedenáctibodová. Hráči Slavie si ve 12. kole první ligy poradili se Slováckem na jeho hřišti 3:0 a drží se za první Plzní, kam pojede v příštím ligovém zápase bojovat o naději na titul.

Branky úřadujícího mistra vstřelili Tomáš Souček, Milan Škoda z penalty a Mick Van Buren. Slovácko už devět kol za sebou nevyhrálo a jeho nový kouč Michal Kordula se ani v šestém zápase nedočkal premiérové výhry.

Tlak vynesl Slavii i vedoucí branku už 13. minutě, kdy zůstal po nezaviněné srážce ležet na trávníku zraněný stoper Hofmann. Domácí fotbalisté ztratili koncentraci, Dannyho střelu brankář Daněk jen vyrazil před Součka, který bez problémů poslal míč do odkryté části. Slovácko více otevřelo hru, jedinou šanci o vyrovnání v prvním poločase měl ve 27. minutě po Rezkově centru z levé strany Zajíc. Jeho hlavička ale mířila přímo do náruče brankáře Laštůvky.

Naopak Slavia měla hru pod kontrolou, po půlhodině hry zahrál obránce Reinberk rukou a z penalty přidal Škoda druhou branku. Těsně před přestávkou Daněk vyrazil Hušbauerovu střelu pouze před Dannyho, jehož hlavička skončila na tyči domácí branky.

Za pouhých třicet sekund v úvodu druhého poločasu přidala Slavia třetí gól, který brankář Daněk nezachytil centr z pravé strany a míč poslal skluzem míč do sítě Van Buren. Po získání náskoku se hosté zatáhli do defenzívy, přenechali iniciativu soupeři a spoléhali jen na rychlé protiútoky. Dvakrát zachránil domácí brankář Daněk, který chytl sólové útoky Sýkory a Van Burena. Slovácko z územní převahy nic nevytěžilo a už posedmé v této sezoně vyšlo gólově naprázdno.

Sparťané porazili Ostravu 3:2 a pomstili se Baníku za středeční vyřazení z domácího poháru. Hosté dokázali dvakrát srovnat skóre, když na proměněnou penaltu Josefa Šurala a trefu Ondřeje Zahustela odpověděli nejprve Milan Baroš a poté Dyjan Carlos de Azevedo.

V 66. minutě ale dostal červenou kartu hostující Denis Granečný a přesilovku v 80. minutě využil Lukáš Štetina. Sparta tak dál ztrácí na druhou Slavii čtyři a na první Plzeň patnáct bodů. Nováček Baník prohrál venku v lize pošesté za sebou a je třináctý.

Fotbalisté Jihlavy prohráli v Mladé Boleslavi 1:2, počtvrté za sebou nebodovali a zůstali na posledním místě. Středočeši navázali na vítězství 5:1 ve Zlíně a jsou v tabulky desátí. Ve 33. minutě se jako první prosadil Golgol Mebrahtu a v 81. minutě přidal Patrizio Stronati druhý boleslavský gól. Střídající Nikolas Daníček sice bleskově snížil, ale Vysočina už ztrátu nedohnala.

12. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Slavia Praha 0:3 (0:2)

Branky: 13. Souček, 31. Škoda z pen., 46. Van Buren. Rozhodčí: Julínek - Kříž, Kubr. ŽK: Šimko - Sobol, Hromada. Diváci: 4365.

Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Šimko, Reinberk - Daníček - Navrátil, Havlík (81. Sadílek), Machalík (70. Hellebrand), Rezek (53. Petr) - Zajíc. Trenér: Kordula.

Slavia: Laštůvka - Bořil, Frydrych, Jugas, Sobol - Souček, Hromada - Van Buren (85. Necid), Hušbauer (46. Sýkora), Danny (66. Zmrhal) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Sparta Praha - Baník Ostrava 3:2 (1:1)

Branky: 8. Šural z pen., 52. Zahustel, 80. Štetina - 35. Baroš, 55. De Azevedo. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Wilczek. ŽK: Šural, Costa, Mandjeck, Mareček - Granečný, Pokorný. ČK: 66. Granečný. Diváci: 9125.

Sparta: Bičík - Zahustel, Hovorka, Štetina, Costa - Mandjeck (69. Mareček), Sáček - Biabiany (75. Néstor), Rosický, Vatajelu (46. Janko) - Šural. Trenér: Stramaccioni.

Ostrava: Vašek - Pazdera, Pokorný, Azackij, Morgan (85. O. Šašinka) - Šindelář - Sus (78. Stáňa), Hrubý, De Azevedo, Granečný - Baroš (76. Poznar). Trenér: Kučera.

FK Mladá Boleslav - Vysočina Jihlava 2:1 (1:0)

Branky: 33. Mebrahtu, 81. Stronati - 83. Daníček. Rozhodčí: Lerch - Kotík, Moláček. ŽK: Matějovský, Fleišman, Stronati - Urblík, Nový. Diváci: 1308.

M. Boleslav: Agajev - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek, Rada - Přikryl (70. Mingazov), Matějovský (79. Mareš), Fabián - Mebrahtu (88. Magera). Trenér: Uhrin ml.

Jihlava: Hanuš - Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Nový - Vaculík (46. Daníček) - Fulnek, Dvořák, Urblík (66. Záviška), Popovič (74. Rabušic) - Ikaunieks. Trenér: Kopecký.