Slavia smetla Bohemians třemi góly a Plzni znovu odskočila, hlavní roli hrálo video

3. 3. 2019 16:47
Fotbalisté Slavie vyhráli ve 23. ligovém kole na půdě Bohemians 1905 3:0 a dál vedou tabulku o tři body před Plzní. Červenobílí rozhodli vršovické derby dvěma brankami už v první půli. Po neuznaném gólu domácího Davida Puškáče kvůli předchozímu faulu na opačné straně proměnil penaltu Tomáš Souček a pak se trefil Milan Škoda. Pojistku přidal Josef Hušbauer. Bohemians potvrdili pozici nejhoršího domácího týmu ligy a jsou čtrnáctí s náskokem pěti bodů na předposlední místo.
Radost fotbalistů Slavie
Radost fotbalistů Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Slavia na začátku zatlačila soupeře na jeho polovinu. Ve 13. minutě se dostal k hlavičce Bořil, ale trefil jen střed branky. O čtyři minuty později mohli otevřít skóre domácí, Bartkova střela však skončila vedle.

V 21. minutě domácí Puškáč po protiútoku a centru z pravé strany od Vaníčka překonal brankáře Koláře, ale "Klokani" se radovali z vedení jen chvíli. Sudí Královec po zhlédnutí videozáznamu gól odvolal, vrátil se k zákroku o 20 sekund dříve na opačné straně na hostujícího Masopusta a za držení od Krcha nařídil penaltu. V české lize došlo k podobné situaci poprvé v historii.

Slávisté zahrávali už třináctý pokutový kop v ligové sezoně, osmý z posledních devíti kol a Souček nezaváhal, i když Fryšták vystihl směr střely.

S domácími obdržená branka otřásla a ještě do pauzy inkasovali podruhé. Stochovu střelu nejprve vytáhl Fryšták na břevno, následně si poradil i se Škodovou šancí, ale ve třetí minutě nastavení už kapituloval. Po centru z pravé strany se hlavou k tyči trefil bývalý hráč Bohemians Škoda.

Po přestávce výrazně ubylo šancí. Domácí se snažili zápas zdramatizovat, ale na zvrat neměli. V 63. minutě Reiter obešel Koláře, ale ke střele se před obranu nedostal. Na druhé straně pak Škoda z první mířil po Fyrštákově vyběhnutí těsně nad.

V 78. minutě už slávisté přidali třetí branku. Hušbauer obešel obránce a střelou na přední tyč zaskočil Fryštáka. Domácím nebyl souzen ani čestný zásah, neboť Vodhánělův pokus vyrazil Kolář. Červenobílí si připsali nejvyšší vítězství na půdě Bohemians v samostatné historii a ideálně se naladili na čtvrteční úvodní osmifinále Evropské ligy v Seville.

Tepličtí porazili 3:2 Opavu a poprvé v jarní části nejvyšší soutěže vyhráli. Severočechy poslal dvěma góly do vedení Jakub Hora, za hosty ještě v prvním poločase snížil Jan Žídek. Slezané poté ve druhé půli soupeře výrazně zatlačili, ale třetí gól domácích přidal Jan Kuchta. Václav Juřena už jen snížil.

23. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:3 (0:2)

Branky: 26. Souček z pen., 45.+3 Škoda, 78. Hušbauer. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek - Zelinka (video). ŽK: Krch, Vacek - Škoda, Hušbauer. Diváci: 4959.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Krch - F. Hašek (71. Marhún), Ljovin, Vacek, Bartek - Reiter (75. Záviška), Puškáč (75. Vodháněl), Vaníček. Trenér: M. Hašek.

Slavia: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Král (82. Traoré) - Masopust (65. Zmrhal), Hušbauer, Stoch - Škoda (76. Olayinka). Trenér: Trpišovský.

FK Teplice - SFC Opava 3:2 (2:1)

Branky: 8. z pen. a 36. Hora, 84. Kuchta - 44. Žídek, 88. Juřena. Rozhodčí: Ginzel - Mokrusch, Kožár. ŽK: Ljevakovič, Shejbal, Jeřábek, Vondrášek, Kuchta, Hora, Trubač - Helebrand. Diváci: 2891.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Krob - Hora, Ljevakovič (73. Hošek), Kučera, Moulis - Jindráček (67. Trubač), Žitný (55. Kuchta). Trenér: Hejkal.

Opava: Šrom - Helebrand (46. Schaffartzik), Simerský, Svozil, Žídek - Jurečka, Zavadil, Janetzký, Řezníček (78. Juřena), Stáňa (58. Zapalač) - Smola. Trenér: Kopecký.