Slavii výhra v Plzni zhořkla. Stoper Hovorka si přetrhnul vazy, musí na operaci

ČTK ČTK
27. 10. 2019 23:11
Obránce David Hovorka ze Slavie si v dnešním ligovém duelu s Plzní přetrhnul přední zkřížený vaz v koleni a musí na operaci. Obhájce titulu, který na hřišti Viktorie vyhrál 1:0, o tom informoval na svých internetových stránkách. Délku absence šestadvacetiletého fotbalisty klub neupřesnil, půjde však minimálně o šest měsíců.
David Hovorka si přetrhnul přední zkřížený vaz v koleni a minimálně na půl roku dohrál.
David Hovorka si přetrhnul přední zkřížený vaz v koleni a minimálně na půl roku dohrál. | Foto: Milan Kammermayer

Hovorka se zranil po hodině hry a musel střídat. "Hned zamířil na vyšetření, která bohužel potvrdila nejhorší možnou variantu - přetržený přední zkřížený vaz v koleni. V pondělí budou vyšetření pokračovat a rozhodne se, kdy a jak podstoupí operaci. Doba rekonvalescence bude bohužel dlouhá," uvedl mluvčí Slavie Michal Býček.

Slavia i bez své opory, kterou v obraně nahradil Michal Frydrych, vyhrála v Plzni 1:0 a na prvním místě tabulky má před Viktorií náskok devíti bodů. Červenobílým nebude Hovorka chybět pouze v české nejvyšší soutěži, ale také v Lize mistrů, kde jsou soupeři Pražanů v základní skupině Barcelona, Dortmund a Inter Milán.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy