Slavia přehrála ruský Krasnodar, který si zahraje na jaře Evropskou ligu. Dařilo se i Plzni

Aktualizováno 5. 2. 2017 20:26
Fotbalová Slavia porazila v přípravě účastníka jarní části Evropské ligy z Krasnodaru. Dařilo se také mistrovské Plzni, jež porazila moldavskou Dacii Kišiněv.
Simon Deli vstřelil proti Krasnodaru vítěznou branku
Simon Deli vstřelil proti Krasnodaru vítěznou branku | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté pražské Slavie porazili ve druhém utkání na herním soustředění ve Španělsku čtvrtý celek ruské ligy a účastníka jarní fáze Evropské ligy Krasnodar 2:1. Vítěznou branku si připsal Simon Deli, jenž nastoupil v přípravě poprvé po návratu z afrického šampionátu. Dařilo se i mistrovi a lídrovi české ligy Plzni, která rozstřílela moldavský celek Dacia Kišiněv 4:1.

Do sestavy Slavie se vedle Deliho vrátili i marodi z minulých dnů. Pražanům výborně vyšel úvod utkání a už v páté minutě otevřel skóre přízemní střelou kanonýr Milan Škoda. V 17. minutě přišla Deliho chvíle, stoper z Pobřeží slonoviny si naskočil na Hušbauerův centr a hlavou zvýšil.

Čtyři minuty před pauzou Krasnodar snížil, když Granqvist proměnil penaltu. Slávisté už ale výhru udrželi a spravili si chuť po prohře 1:2 v úvodním duelu herního soustředění s Osijekem, což byla jejich první porážka pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého.

"Výhra nás těší, protože Krasnodar je silný soupeř. Myslím si, že i náš výkon byl diametrálně odlišný od utkání s Osijekem. Hráli jsme mnohem lépe," řekl pro slávistické stránky Šilhavý.

"Proti Osijeku jsme sice odehráli dobré pasáže, ale tentokrát to bylo komplexnější jak v první, tak ve druhé půli. Měli jsme tam i další šance, mohli jsme dát více gólů, ale jsme spokojeni. Je potěšující, že se nám daří využívat standardní situace," dodal trenér Slavie.

Plzeň v přípravě ještě neprohrála

Plzeň proti čtvrtému týmu moldavské ligy udeřila jen o minutu později než Slavia, přízemní střelou se prosadil Milan Petržela. V 56. minutě zvýšila zimní posila stoper Tomáš Hájek, který dorazil míč do sítě a připsal si první trefu v dresu Viktorie. Na 3:0 upravil jeho bývalý zlínský spoluhráč Tomáš Poznar a po soupeřově snížení pak přidal ještě čtvrtou trefu Jakub Hromada.

Plzeň tak v rámci zimní přípravy udržela neporazitelnost. Na druhém soustředění ve Španělsku předtím remizovala s CSKA Moskva 0:0 a ve středu ji čeká souboj s dánským Odense.

Skalp předního ruského klubu si připsala i pražská Dukla, která v Turecku porazila Těrek Groznyj 3:2. Teplice pak na závěr soustředění na Kypru zdolaly druhý tým bulharské ligy Levski Sofia krásným gólem Štěpána Vachouška z poslední minuty.