Slavia přehrála ruský Krasnodar, který si zahraje na jaře Evropskou ligu. Dařilo se i Plzni

Aktualizováno 5. 2. 2017 20:26
Fotbalová Slavia porazila v přípravě účastníka jarní části Evropské ligy z Krasnodaru. Dařilo se také mistrovské Plzni, jež porazila moldavskou Dacii Kišiněv.
Simon Deli vstřelil proti Krasnodaru vítěznou branku
Simon Deli vstřelil proti Krasnodaru vítěznou branku | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté pražské Slavie porazili ve druhém utkání na herním soustředění ve Španělsku čtvrtý celek ruské ligy a účastníka jarní fáze Evropské ligy Krasnodar 2:1. Vítěznou branku si připsal Simon Deli, jenž nastoupil v přípravě poprvé po návratu z afrického šampionátu. Dařilo se i mistrovi a lídrovi české ligy Plzni, která rozstřílela moldavský celek Dacia Kišiněv 4:1.

Do sestavy Slavie se vedle Deliho vrátili i marodi z minulých dnů. Pražanům výborně vyšel úvod utkání a už v páté minutě otevřel skóre přízemní střelou kanonýr Milan Škoda. V 17. minutě přišla Deliho chvíle, stoper z Pobřeží slonoviny si naskočil na Hušbauerův centr a hlavou zvýšil.

Čtyři minuty před pauzou Krasnodar snížil, když Granqvist proměnil penaltu. Slávisté už ale výhru udrželi a spravili si chuť po prohře 1:2 v úvodním duelu herního soustředění s Osijekem, což byla jejich první porážka pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého.

"Výhra nás těší, protože Krasnodar je silný soupeř. Myslím si, že i náš výkon byl diametrálně odlišný od utkání s Osijekem. Hráli jsme mnohem lépe," řekl pro slávistické stránky Šilhavý.

"Proti Osijeku jsme sice odehráli dobré pasáže, ale tentokrát to bylo komplexnější jak v první, tak ve druhé půli. Měli jsme tam i další šance, mohli jsme dát více gólů, ale jsme spokojeni. Je potěšující, že se nám daří využívat standardní situace," dodal trenér Slavie.

Plzeň v přípravě ještě neprohrála

Plzeň proti čtvrtému týmu moldavské ligy udeřila jen o minutu později než Slavia, přízemní střelou se prosadil Milan Petržela. V 56. minutě zvýšila zimní posila stoper Tomáš Hájek, který dorazil míč do sítě a připsal si první trefu v dresu Viktorie. Na 3:0 upravil jeho bývalý zlínský spoluhráč Tomáš Poznar a po soupeřově snížení pak přidal ještě čtvrtou trefu Jakub Hromada.

Plzeň tak v rámci zimní přípravy udržela neporazitelnost. Na druhém soustředění ve Španělsku předtím remizovala s CSKA Moskva 0:0 a ve středu ji čeká souboj s dánským Odense.

Skalp předního ruského klubu si připsala i pražská Dukla, která v Turecku porazila Těrek Groznyj 3:2. Teplice pak na závěr soustředění na Kypru zdolaly druhý tým bulharské ligy Levski Sofia krásným gólem Štěpána Vachouška z poslední minuty.

Přípravné fotbalové utkání ve Španělsku:

Viktoria Plzeň - Dacia Kišiněv 4:1 (1:0)

Branky: 6. Petržela, 56. Hájek, 64. Poznar, 70. Hromada - 66. Kablaš.

Sestava Plzně: Sváček - Matějů (64. Řezník), Hubník (46. Hejda), Hájek, Janža (60. Limberský) - Petržela (60. Kopic), Hlavatý (64. Hromada), Hrošovský (84. Pihrt), Zeman (60. Kovařík) - Ivanschitz (64. Hořava) - Bakoš (60. Poznar). Trenér: Pivarník.

Slavia Praha - FK Krasnodar 2:1 (2:1)

Branky: 5. Škoda, 17. Deli - 41. Granquist z pen.

Sestava Slavie: Kovář - Bořil (46. Frydrych), Lüftner, Deli (62. Bílek), Flo - Souček (46. Ščuk) - Mingazov (46. Tecl), Hušbauer, Barák (62. Alvir), Zmrhal (46. Sýkora) - Škoda (46. Mešanovič). Trenér: Šilhavý.

Aktualizováno před 5 minutami

Dálnice D1 na Prahu byla za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 byla odpoledne za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu asi 1,5 hodiny neprůjezdná kvůli havárii cisterny a osobního auta. Původně oznámená byla nehoda cisterny a dodávky. Při nehodě se jeden člověk zranil. S podezřením na těžší zranění ho záchranáři letecky přepravili do brněnské nemocnice, řekl mluvčí záchranářů Petr Janáček. Provoz byl obnoven před 9:30, kolony měly asi osm kilometrů.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči a také pozemní posádka zdravotní záchranné služby. Před 9:30 byl provoz obnoven dvěma pruhy, havarovaná auta byla odstavena na krajnici.

před 6 minutami

Jedna z obžalovaných v kauze Kuciak se neúčastní nového jednání soudu

Slovenský nejvyšší soud jedná o odvoláních v případu vraždy novináře Jána Kuciaka. Jedna ze tří obžalovaných se líčení na vlastní žádost neúčastní.

před 29 minutami

Clippers i Atlanta vyrovnali proti favoritům série 2. kola play off NBA na 2:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers i Atlanty vyrovnali ve svých halách série druhého kola play off NBA proti nejvýše nasazeným týmům po základní části na 2:2. Clippers opět díky třicetibodovým výkonům Kawhiho Leonarda a Paula George porazili podruhé za sebou Utah, tentokrát 118:104, Hawks na předchozí domácí porážku proti Philadelphii odpověděli výhrou 103:100.

2. kolo play off NBA:

Východní konference - 4. zápas:

Atlanta - Philadelphia 103:100, stav série 2:2.

Západní konference - 4. zápas:

LA Clippers - Utah 118:104, stav série 2:2.

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.