Slavia přehrála nováčka druhé ligy. Čtvrtfinále poháru si zahrají i Teplice

16. 11. 2018 20:23
Fotbalisté pražské Slavie i bez reprezentantů porazili v osmifinále MOL Cupu nováčka druhé ligy Chrudim 3:1 a stali se předposledním čtvrtfinalistou domácí pohárové soutěže. Obhájce trofeje a aktuální prvoligový lídr nakročil k postupu góly Jana Sýkory a Josefa Hušbauera v úvodních 22 minutách, po pauze přidal třetí branku Michal Frydrych a poté snížil hostující Daniel Vašulín.
Radost fotbalistů Slavie
Radost fotbalistů Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Slávistický trenér Trpišovský nemohl nasadit reprezentanty a řadu zraněných hráčů, takže se do základní sestavy vrátili dva rekonvalescenti obránce Jugas a kapitán Škoda.

Druhý jmenovaný byl hodně vidět a zařídil první dva góly. Nejprve v desáté minutě skluzem přihrál volnému Sýkorovi, který zblízka nezaváhal, a ve 22. minutě vybojoval penaltu. Pokutový kop s přehledem proměnil Hušbauer.

Chvíli předtím ještě Sýkora trefil tyč. I čtrnáctý celek druhé ligy dokázal v první půli dvakrát nebezpečně zahrozit, v největší šanci přestřelil Vašulín.

Po přestávce měli domácí dál převahu a v 68. minutě zvýšil na 3:0 Frydrych po Sýkorově centru na zadní tyč. Hned za dvě minuty se dočkal gólu i poslední účastník poháru z nižší soutěže. Řezníček potáhl míč do vápna a Vašulín zblízka snížil.

Další branka už nepadla a zápas skončil stejným výsledkem pro Slavii jako předchozí dva vzájemné pohárové duely v Chrudimi v roce 2014 a předloni.

Posledního čtvrtfinalistu poháru určí souboj mezi Opavou a pražskou Spartou, který se odehraje 28. listopadu.

Za Teplice řádil Jindráček

Tepličtí vyhráli díky hattricku útočníka Martina Jindráčka a stali se dalším čtvrtfinalistou domácí pohárové soutěže. Soupeři se na Julisce utkají i za týden v rámci 16. ligového kola.

"Z naší strany to bylo povedené utkání, povedených 75 minut do vystřídání. Byli jsme aktivnější, měli jsme pohyb a větší chuť po vítězství," řekl trenér Teplic Stanislav Hejkal na tiskové konferenci.

Za týden očekává jiný zápas. "Z hráčů musíme vyhnat myšlenky, že tohle byla Dukla Praha. Nebyla, za týden bude Dukla Praha, jsem o tom přesvědčený," uvedl Hejkal.

Tepličtí začali lépe a po několika náznacích se dostali do vedení v 11. minutě, kdy zaváhání domácí obrany potrestal Jindráček přízemní střelou. Hosté častěji drželi míč a po většinu prvního poločasu kontrolovali hru. Pražané se snažili hrát na brejky, ale moc se jim nedařilo.

Severočeši v závěru první půle poslední tým ligové tabulky zatlačili. Moulise ještě vychytal gólman Hruška a Vondráček hlavičkoval nad břevno. Ve 45. minutě se však prosadil hlavou opět Jindráček po Kučerově centru.

Dukla se po změně stran zlepšila, jenže z úvodního tlaku nic nevytěžila a Schranzovu ránu zneškodnil teplický brankář Grigar. V 64. minutě se radovali potřetí hráči Teplic. Na roh si naskočil Jindráček a razantní hlavičkou znovu překonal Hrušku.

"Nevím, jestli to byly lehké góly. Měl jsem konečně štěstí, že to tam spadlo. Je jedno, jaké to byly góly. Nevím, jestli jsem někdy dal hattrick, asi byl můj premiérový," konstatoval Jindráček.

Domácí v 86. minutě snížili po trefě střídajícího Brandnera, jehož před odkrytou brankou našel Djuranovič. Dukla ale už víc nestihla, Podaného ránu z přímého kopu vytáhnul pozorný Grigar.

"Dneska jsme od začátku do konce tahali za kratší konec. Tohle nebyl přístup ligového hráče a za to nesu jednoznačně vinu já. Věděl jsem, že ta situace nebude jednoduchá, ale že hráči nebudou ochotní v některých zápasech ani poctivě pracovat, je samozřejmě komplikace," uvedl kouč Dukly Roman Skuhravý. "Dva hráči Ostojič a Miloševič hráli to, co měli hrát. Nevím, co zbytek. Nebyli jsme dneska důstojným soupeřem Teplic. Také bych rád věřil, že to za týden bude jiná Dukla," dodal.