Slavia přehrála Mladou Boleslav a už je druhá. Zlín totiž doma padl s Duklou

Aktualizováno 26. 11. 2016 20:12
V utkání 15. kola nejvyšší fotbalové soutěže porazila Slavia Mladou Boleslav 2:0, Karviná třemi góly přehrála Bohemians, Zlín překvapivě prohrál s Duklou, duel dvou adeptů na sestup skončil bezbrankovou remízou a Teplice jediným gólem porazili Jablonec.
Slavia byla ve šlágru jasně lepší.
Slavia byla ve šlágru jasně lepší. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalový Eden slaví. Pražská Slavia ve šlágru 15. kola první ligy na domácím stadionu přehrála Mladou Boleslav a po výhře 2:1 poskočila na druhé místo tabulky o bod za vedoucí Plzeň. Sešívaným pomohlo k posunu selhání Zlínu, který doma překvapivě prohrál 0:1 s Duklou.

Slávistům pomohl výpadek světel, bezprostředně po vynucené čtvrthodinové pauze totiž vstřelil první gól defenzivní záložník Michael Ngadeu-Ngadjui. Druhou branku svěřenců Jaroslava Šilhavého přidal po přestávce Jaromír Zmrhal.

Mladá Boleslav dohrávala v oslabení po vyloučení střídajícího Marka Matějovského. Přesto dokázala snížit, z penalty v závěru skóroval Lukáš Magera.

Šilhavý: Byli jsme lepším týmem

"Byli jsme celý zápas lepším týmem, měli jsme spoustu šancí, odehráli jsme velmi dobrý zápas. Jen škoda, že jsme si to v závěru zbytečně zkomplikovali," uvedl v rozhovoru po utkání kouč Šilhavý.

Slavia v lize porazila Mladou Boleslav poprvé po jedenácti zápasech a ani ve třináctém soutěžní duelu pod trenérem Jaroslavem Šilhavým neprohrála. Naopak hosté protáhli čekaní na pět kol a mohou přijít o čtvrtou příčku.

Trenér Slavie Šilhavý po výborném výkonu na Dukle tentokrát nasadil obvykle střídajícího Mešanoviče do základní sestavy a ten teprve podruhé v ligové sezoně od začátku hrál po boku druhého útočníka Škody. Červenobílí vstoupili do utkání náporem a už v šesté minutě měl první šanci Zmrhal, kterého z úhlu vychytal bývalý slávistický brankář Diviš.

Chvíli nato zahrozili Škoda a Mešanovič, ani jeden z nich ale nezakončil. Hostům se v první půli nedařilo udržet míč a jedinou nebezpečnější střelu vyslal v 19. minutě Jánoš.

Po výpadku světel Slavia vlétla na hřiště

Ve 34. minutě v Edenu vypadlo osvětlení a trvalo více než čtvrthodinu, než se znovu začalo hrát. Pauza prospěla Slavii. Mešanovičovu ránu ještě Diviš vyrazil na roh, ale po něm se míč dostal k Ngadeuovi a ten pohotově pokusem přes hlavu poslal balon do sítě. Letní kamerunská posila se dočkala první soutěžní trefy v červenobílém dresu.

Po necelé hodině hry vystřídal Mareše uzdravený hostující dirigent hry Matějovský a krátce poté neměla Mladá Boleslav daleko k vyrovnání. Gólman Pavlenka ale vyběhl a šanci Mebrahtua chytil.

Jinak dál hrozili spíše domácí. Škodův pokus ještě vyrazil Diviš, Hušbauer následně pálil mimo, ale v 71. minutě už Pražané zvýšili. Bořil poslal míč do vápna a velký závar zakončil dorážkou do sítě Zmrhal. Reprezentační záložník dal svůj čtvrtý gól v ligové sezoně.

V 79. minutě dostal za ostrý zákrok na Hušbauera druhou žlutou kartu hostující Matějovský a po 21 minutách na trávníku byl vyloučen. V 86. minutě ale zahrál ve vápně rukou Hušbauer a Magera potvrdil, že penalty umí a snížil. Domácí už však tři body udrželi.

Zlín prohrál doma po deseti zápasech

Fotbalisté Zlína propásli možnost dostat se na minimálně do neděle na první místo tabulky, když v 15. ligovém kole nečekaně podlehli Dukle 0:1.

"Ševci" doma prohráli poprvé po deseti zápasech a klesli na třetí pozici. Pražané díky gólu Petera Olayinky z osmé minuty ukončili sérii šesti utkání bez vítězství.

15. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)

Branky: 35. Ngadeu, 71. Zmrhal - 86. Magera z pen. Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Antoníček. ŽK: Mešanovič - Fleišman, Matějovský, Magera, Mebrahtu. ČK: 79. Matějovský. Diváci: 10.074.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Barák (82. Švento), Hušbauer, Ngadeu, Zmrhal (90. Ščuk) - Mešanovič (66. Van Buren), Škoda. Trenér: Šilhavý.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek (75. Chramosta), Da Silva, Takács, Fleišman - Kúdela, Mareš (58. Matějovský) - Jánoš (46. Přikryl), Magera, Fabián - Mebrahtu. Trenér: Kalvoda.

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 3:0 (0:0)

Branky: 48. Panák, 74. Janečka, 90.+2. Puchel. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Paták. ŽK: Dostál. Diváci: 3548.

Karviná: Laštůvka - Dreksa (86. Holík), Košťál, Hošek, Zelený - Janečka, Šisler - Moravec, Budínský, Voltr (67. Puchel) - Jurčo (46. Panák). Trenér: Weber.

Bohemians 1905: Budinský - Dostál, Švec, Šmíd, Havel (84. Jindřišek) - Hašek (59. Kuchta), Hubínek, Jirásek, Luts (66. Berger) - Holenda, Mašek. Trenér: Koubek.

Fastav Zlín - Dukla Praha 0:1 (0:1)

Branka: 8. Olayinka. Rozhodčí: Julínek - Wilczek, Ratajová. ŽK: Považanec, Kušnír, Miloševič (všichni Dukla). Diváci: 4589.

Zlín: Dostál - Kopečný (82. Jordan), Jugas, Hájek, Matejov - Vukadinovič, Traoré, Hnaníček, Štípek (66. Fantiš) - Harba, Diop (11. Holík). Trenér: Páník.

Dukla: Rada - Kušnír, Šimůnek, Štetina, Miloševič - Bezpalec, Považanec (88. Smejkal), Hanousek - Olayinka, Néstor (66. Beauguel), Čajič (83. Manzia). Trenér: Hynek.

1. FK Příbram - Vysočina Jihlava 0:0

Rozhodčí: Jílek - Moláček, Kříž. ŽK: Trapp, Majtán - Štěpánek, Šulek, Rabušic. Diváci: 1736.

Příbram: Hruška - Tregler, Chaluš, Trapp, Divíšek - Krameš, Květ - Brandner, Pilík, Rezek - Majtán (55. Kacafírek, 62. Borek). Trenér: Rada.

Jihlava: Hanuš - Tlustý (46. Vaculík), Krejčí, Rosa, Šulek - Štěpánek, Urblík - Zoubele (80. Ikaunieks), Dvořák, Hronek (90. Záviška) - Rabušic. Trenér: Bílek.

FK Teplice - FK Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 72. Kučera. Rozhodčí: Orel - Mokrusch, Kotalík. ŽK: Krob - Hybš, Tecl. Diváci: 2088.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Ljevakovič, Krob - Fillo (88. Potočný), Kučera, Soungole, Urma (53. Vachoušek) - Hora, Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Jablonec: Hrubý - Nový, Hübschman, V. Kubista, Hybš - Jiráček, Pospíšil (88. Mehanovič) - Bazal (60. Tecl), Mihálik (82. Trávník), Hanousek - Doležal. Trenér: Klucký.