Slavia čtyřmi góly pokazila Craiově otevření nového stadionu

10. 11. 2017 21:27
Dva góly Slavie dal Milan Škoda.
Dva góly Slavie dal Milan Škoda. | Foto: Milan Kammermayer

Craiova - Fotbalisté pražské Slavie při otevření nového stadionu v Craiově rozstříleli tamní tým v přípravném zápase 4:0. Dva góly dal třetímu celku rumunské ligy v prvním poločase Milan Škoda, po změně stran si připsal premiérovou trefu Pavel Bucha a skóre uzavřel Mick van Buren.

Slavii vzhledem k reprezentační přestávce chyběli hráči národních týmů a do Rumunska s mužstvem odjelo i pár juniorů. Do základní sestavy se dostal jeden z nich - Bucha.

Český šampion nastoupil v ofenzivním složení s dvěma hrotovými útočníky Škodou a Necidem a před vyprodaným hledištěm nové arény pro zhruba 31 tisíc diváků domácího soupeře ve slavnostní atmosféře nijak nešetřil.

Slávisté byli od začátku jasně lepší a v 35. minutě korunoval převahu střelou k tyči Škoda. Za sedm minut se hostující kanonýr trefil podruhé. V 67. minutě se díky umístěné ráně mohl z prvního přesného zásahu za A-tým Pražanů radovat Bucha a čtvrthodinu před koncem překonal domácího gólmana ještě Van Buren.

Přípravné fotbalové utkání:

Universitatea Craiova - Slavia Praha 0:4 (0:2)

Branky: 35. a 42. Škoda, 67. Bucha, 76. Van Buren.

Sestava Slavie: Kovář - Frydrych, Bílek, Jugas, Flo (87. Stropek) - Van Buren (85. Havrda), Bucha (81. Mitrano), Danny, Stoch - Necid (87. Bjeloš), Škoda (87. Stehno). Trenér: Šilhavý.

před 5 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

před 7 hodinami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.