Slavia neměla kopat penaltu, přiznala Komise rozhodčích. Sudí Zelinka si nezapíská dva zápasy

21. 2. 2017 16:37
Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky (FAČR) po prvním kole nejvyšší fotbalové soutěže potrestala hned dva rozhodčí pozastavením delegace na dvě soutěžní utkání. Sudí Miroslav Zelinka v duelu Slavie s Jihlavou chybně nařídil pokutový kop pro domácí. Rozhodčí Jiří Houdek, na kterého si stěžovalo vedení Slovácka bezprostředně po skončení domácího zápasu proti Jablonci, chyboval podle Komise rozhodčích hned ve dvou případech.
Miroslav Zelinka
Miroslav Zelinka | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR pozastavila delegaci na dva soutěžní zápasy hlavním sudím Jiřímu Houdkovi a Miroslavu Zelinkovi za chybné verdikty v sobotních utkáních 17. kola první ligy.

Houdek v duelu Slovácka s Jabloncem (0:0) v 72. minutě nesprávně vyloučil Vlastimila Daníčka za faul na Martina Pospíšila. Podle komise měl domácí záložník dostat pouze žlutou kartu.

Vedle Daníčkova vyloučení si vedení Slovácka v protestu proti Houdkovi stěžovalo, že arbitr v 47. minutě neodpískal ruku Jakuba Považance v pokutovém území Jablonce. Komise rozhodčích však upozornila, že ještě před tímto momentem domácí hráč držel soupeře za paži, takže měl Houdek proti Slovácku odpískat přímý volný kop.

Zelinka v 50. minutě zápasu Slavie s Jihlavou podle komise chybně nařídil penaltu, ze které Milan Škoda zvýšil na konečných 2:0 pro domácí Pražany. Kontakt hostujícího Davida Štěpánka se slávistou Janem Sýkorou se podle opakovaných záběrů odehrál ještě před šestnáctkou.