Slavia napravila zaváhání. K výhře nad Libercem jí stačil jediný gól

Před prázdným Edenem za třemi body. Tak Slavia přehrála Severočechy
Fotbalisté Slavie vyhráli v utkání pátého kola první ligy nad Libercem 1:0.
Obhájce titulu napravil minulou úvodní ztrátu v nové sezoně z Karviné a pojistil si vedení v tabulce.
Liberec počtvrté za sebou nebodoval a zůstal předposlední.
Červenobílí už hráli bez fanoušků v roce 2011, kdy měli uzavřené hlediště na tři zápasy. Před sobotním utkáním se liga naposledy hrála před prázdným stadionem před sedmi lety, kdy za výtržnosti pykala Sparta.
10. 8. 2019 21:21
Fotbalisté Slavie vyhráli v utkání pátého kola první ligy nad Libercem 1:0. Zápas, který se hrál v Edenu kvůli disciplinárnímu trestu Pražanů za výtržnosti fanoušků bez diváků, rozhodl v 39. minutě Lukáš Masopust.

Obhájce titulu napravil minulou úvodní ztrátu v nové sezoně z Karviné a pojistil si vedení v tabulce. Druhá Plzeň ztrácí tři body a může se znovu dotáhnout v případě nedělního vítězství nad Slováckem. Liberec počtvrté za sebou nebodoval a zůstal předposlední.

Disciplinární komise potrestala Slavii za výtržnosti v úvodním domácím duelu s Olomoucí, při němž chuligáni naházeli pyrotechniku do sektoru hostů. Červenobílí už hráli bez fanoušků v roce 2011, kdy měli uzavřené hlediště na tři zápasy. Před dnešním utkáním se liga naposledy hrála před prázdným stadionem před sedmi lety, kdy za výtržnosti pykala Sparta.

Liberec měl v Edenu téměř domácí prostředí, které mu vytvářelo asi 150 diváků. Ti mohli podle řádů do hlediště coby hostující držitelé vstupenek první kategorie, vedle nich smělo na stadion ještě do 30 zástupců obou klubů s VIP lístky, pořadatelé, bezpečnostní složky a novináři.

V první půli se nehrál příliš strhující zápas. Domácí kouč Trpišovský nasadil poprvé v sezoně do základní sestavy Holeše a nejdražší letní posilu Stanciua a bývalý hráč Sparty měl první větší šanci. Jeho střelu v desáté minutě vytáhl Nguyen na roh. O devět minut později neměl daleko ke gólu ani Holeš, jehož ránu opět vyrazil liberecký brankář.

Hosté nastoupili bez Oscara, který by podle spekulací mohl přestoupit do Slavie, a liberijský záložník jim ve středu pole citelně chyběl. Jedinou vážnější možnost si Severočeši v první půli připsali po půlhodině, kdy po Potočného centru hlavičkoval Nešický v těžké pozici mimo.

V 39. minutě otevřela skóre Slavia. Souček u postranní čáry na hranici faulu obral o míč Nešického, nacentroval a nabíhající Masopust dal hlavou svůj první gól v sezoně.

Liberec po změně stran přidal, ale do šancí se prakticky nedostával. Naopak v 57. minutě se mohl podruhé trefit Masopust, jehož technickou střelu zpoza vápna vytáhl Nguyen. Hostující brankář se blýskl i v 71. minutě, kdy reflexivně vyrazil Součkovu hlavičku zblízka.

Severočeši byli směrem do ofenzivy naprosto neškodní a vůbec se nedostali k závěrečnému tlaku. Naopak mohli být rádi, že podruhé neinkasovali poté, co Hušbauer v 87. minutě ve velké šanci mířil nad. Slavia vyhrála i druhý domácí zápas v sezoně 1:0, Liberec porazila v lize teprve podruhé z posledních sedmi duelů.

5. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 39. Masopust. Rozhodčí: Marek - Melichar, Vitner - Adam (video). ŽK: Hušbauer, Coufal - Potočný, Hybš, Kačaraba. Bez diváků.

Slavia: Kolář - Coufal, Hovorka, Frydrych, Bořil - Souček - Holeš (80. Traoré), Hušbauer, Stanciu (65. Král), Masopust (73. Olayinka) - Van Buren. Trenér: Trpišovský.

Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite, Mara - Malinský (65. Koscelník), Nešický (72. Pázler), Pešek - Potočný (81. Dordič). Trenér: Hoftych.