Slavia na čínské Havaji porazila třetiligový Chaj-nan 3:0

11. 1. 2017 10:44
Fotbalová Slavia zahájila přípravu na novou sezonu vítězstvím 3:0 nad třetiligovým čínským klubem Chaj-nan Boying Seamen. O branky se postarali Josef Hušbauer a Muris Mešanovič, který se v závěru zápasu trefil dvakrát. Do zápasu hraného v "čínské Havaji" na ostrově Chaj-nan nastoupily všechny zimní posily sešívaných. per Egil-Flo přitom nahrál na první branku Hušbauera, trefa Jana Sýkory nebyla po ofsjadu uznána.
Josef Hušbauer vstřelil vítěznou branku Slavie
Josef Hušbauer vstřelil vítěznou branku Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Chaj-kchoui (Čína)  - Fotbalisté Slavie zvládli první přípravné utkání v zimní přestávce vítězně. Pražané na soustředění v čínském Chaj-kchoui porazili tamní třetiligový celek Chaj-nan Boying Seamen 3:0 dvěma brankami Murise Mešanoviče ze závěru zápasu a jednou trefou Josefa Hušbauera z úvodu.

Trenér Pražanů Jaroslav Šilhavý nasadil do každého z poločasů rozdílnou jedenáctku, z pětadvacetičlenného kádru na soustředění nehráli stoper Bílek, záložník Zmrhal a brankář Otáhal. Nastoupilo všech pět zimních posil a jedna z nich, norský obránce Flo, musela těsně před pauzou střídat. Zranění třísel by však nemělo být vážné.

Druhý tým české ligy po celý zápas dominoval. V deváté minutě otevřel skóre po Floově akci přesnou střelou k zadní tyči Hušbauer, další dva góly pak Pražané navzdory mnoha šancím přidali až v závěru, když se dvakrát do odkryté branky prosadil Bosňan Mešanovič. Trefa nové posily Sýkory následně neplatila kvůli ofsajdu.

Jablonec na úvod Tipsport ligy jen remizoval

Do ostré přípravy se pustili také fotbalisté Jablonce, kteří nepotvrdili roli favorita a ve svém úvodním utkání zimní Tipsport ligy pouze remizovali 2:2 s druholigovým Varnsdorfem. Soupeř v zahajovacím duelu mladoboleslavské skupiny B dvakrát vedl, nečekaný náskok ale ani jednou neudržel.

Za Jablonec poprvé srovnal po půlhodině hry po rohovém kopu Ondřej Mihálik a krátce po pauze zařídila dělbu bodů zimní posila desátého celku první ligy Jaroslav Diviš. Kouč Zdeněk Klucký měl k dispozici pouze tři hráče na střídání a zbytek kádru trénoval. Varnsdorf vedl trenér Zdenko Frťala, který do říjnového odchodu působil v Jablonci.

Přípravná fotbalové utkání:

Chaj-nan Boying Seamen (Čína) - Slavia Praha 0:3 (0:1)

Branky: 80. a 84. Mešanovič, 9. Hušbauer.

Sestava Slavie:

I. poločas: Pavlenka - Bořil, Frydrych, Mareš, Flo (41. Švento) - Alvir, T. Souček, Hušbauer, Mingazov - Železník, Škoda.

II. poločas: Kovář - D. Souček, Lüftner, Jablonský, Švento - Van Kessel, Ščuk, Barák, Sýkora - Mešanovič, Van Buren. Trenér: Šilhavý.

Vysočina Jihlava - Znojmo 3:3 (1:1)

Branky: 7. Ikaunieks, 54. Rabušic, 76. Záviška - 25. Šamánek, 58. Teplý, 81. Kirschner.

FK Mladá Boleslav - Olympia Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branka: 52. Jánoš.

MFK Karviná - MFK Skalica 2:1 (2:1)

Branky: 23. Hošek, 34. Puchel z pen. - 32. Ulrich.