Slavia loví nového snajpra. Posílit by jí mohl nejlepší střelec slovenské ligy Van Kessel

ČTK ČTK
12. 7. 2016 15:12
Útočníka Milana Škoda sice fotbalová Slavie nejspíš udrží, přesto se snaží o další posílení ofenzivy. Na spadnutí je prý angažmá nizozemského forvarda Gino van Kessela z Trenčína, který se v minulé sezoně stal nejlepším střelcem slovenské ligy.
Gino van Kessel
Gino van Kessel | Foto: Facebook AS Trenčín

Praha - Fotbalisty pražské Slavie by mohl posílit nizozemský útočník Gino van Kessel, který byl v minulé sezoně v dresu mistrovského Trenčína nejlepším střelcem slovenské ligy. Podle televize RTVS jednání obou klubů značně pokročila a zbývá doladit pár detailů.

"Zájem narostl a jednání se teď velmi zintenzivnila. Kluby jsou v konkrétních věcech víceméně dohodnuté. Je to otázka pár detailů ohledně hráče," uvedl pro televizi generální manažer trenčínského klubu Róbert Rybníček.

Třiadvacetiletý Van Kessel je jednou z hlavních hvězd slovenské ligy. Rodák z Alkmaaru, který reprezentuje ostrovní stát Curacao, zaznamenal v minulé sezoně sedmnáct ligových branek a pět asistencí.

Na začátku července se ukázal i v Praze, když v přípravě na Strahově vstřelil dvě branky Spartě při výhře Trenčína 3:1. Podle specializovaného serveru transfermarkt.de má Van Kessel momentálně hodnotu v přepočtu přes 32 milionů korun. V Trenčíně má smlouvu do června 2018.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy