reklama
 
 

Slavia koupila kanonýra. Za Nizozemce Van Kessela údajně zaplatila 32 milionů korun

13. 7. 2016 14:17
"Mé první dojmy? Jsem velmi šťastný, že jsem se Slavií podepsal smlouvu. Je to velký klub se skvělým stadionem a fanoušky," uvedl ihned po podpisu kontraktu Gino van Kessel, nová posila pražské Slavie.

Praha - Pražská Slavia den před prvním ostrým zápasem sezony oznámila příchod velké posily. Z Trenčína červenobílí přivedli nejlepšího střelce uplynulého ročníku slovenské nejvyšší soutěže, Nizozemce Gina van Kessela.

Spekuluje se o vysokém odstupném, Slavia údajně za hvězdu zaplatila až 32 milionů korun. Útočník podepsal kontrakt na tři roky.

„Chceme se vrátit na vrchol, bojovat o titul mistra ligy a uspět v pohárech. Věřím, že nám k tomu Gino van Kessel, který v kádru slovenského mistra potvrzoval dlouhodobě svou velkou kvalitu, reálně pomůže. Přejeme mu v našem klubu minimálně tolik gólů jako na Slovensku a také hodně štěstí a mnoho úspěchů,“ uvedl pro webové stránky klubu předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Kluby chystaný přestup dotáhly až dnes, van Kessel proto nebude cestovat do Tallinnu na čtvrteční úvodní duel 2. předkola Evropské ligy. V domácí odvetě už by měl nastoupit.

„Mé první dojmy? Mám neuvěřitelnou radost, že budu hrát za tak velký klub. Navíc v tak krásném městě. Myslím si, že Slavia je skvělý krok v mé kariéře," svěřil se třiadvacetiletý rychlonohý fotbalista.

Van Kessel je odchovancem nizozemského fotbalu, který se přes Alkmaar, Ajax Amsterdam, druholigový Almere City a slovenský Trenčín dostal do francouzského Arles. Po půl roce se ale vrátil do Trenčína, s nímž vyhrál dvakrát domácí pohár a jednu ligovou trofej. V minulé sezoně nastřílel ve slovenské soutěži sedmnáct gólů. Rodák z Alkmaaru od roku 2015 reprezentuje karibské Curacao.

autor: Sport | 13. 7. 2016 14:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama