Slavia může hrát. Nakažený je pořád jen jeden hráč, ostatní testy vyšly negativně

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 8. 2020 18:28
Při dalším kole testů na nový koronavirus u fotbalistů Slavie měli všichni až na nakaženého hráče negativní výsledek.
Vypadá to, že utkání Slavie s Českými Budějovicemi by se v neděli přece jen mohlo hrát
Vypadá to, že utkání Slavie s Českými Budějovicemi by se v neděli přece jen mohlo hrát | Foto: Milan Kammermayer

Úřadující mistr dostal od hygieny svolení odehrát v neděli úvodní utkání prvoligové sezony v Českých Budějovicích za předpokladu, že v sobotu negativně dopadne i čtvrté kolo odběrů. Na sociální síti twitter o tom informoval předseda představenstva Pražanů Jaroslav Tvrdík.

Slávisté kvůli pozitivnímu testu u jednoho z hráčů museli na začátku minulého týdne předčasně ukončit soustředění v Rakousku a vrátili se do České republiky, kde byli všichni členové výpravy několik dní v domácí izolaci.

Pražané podstoupili plošné testování a v pátek absolvovali další kolo. Po negativních výsledcích se mohli v omezené míře vrátit do tréninku. Nakažený hráč se ještě nevyléčil a zůstává v karanténě.

Až do začátku tohoto týdne platilo, že v případě pozitivního testu u některého z hráčů musí do dvoutýdenní karantény celé týmy. V pondělí se však po jednání rady vlády pro zdravotní rizika pravidla zmírnila.

Plošná karanténa při nákaze covidem-19 bude zrušena ve všech sportech na všech úrovních, pokud ostatní členové týmu absolvují testy s negativním výsledkem.

Slávisté by podle předešlých pravidel a při čtrnáctidenní karanténě byli mimo hru do pondělí. Způsobilí by tak byli o den později, než by měli odehrát úvodní kolo nové ligové sezony.

Pražané měli v kádru jednoho nakaženého hráče i před květnovým restartem minulé sezony stejně jako Mladá Boleslav. Později se nedohrála nadstavbová skupina o záchranu kvůli pozitivním případům v Karviné a následně v Opavě.

Nový ročník první ligy začne v pátek předehrávkou mezi Plzní a Opavou. Slavia obhajuje prvenství a bude usilovat o třetí titul za sebou. Všechny týmy včetně realizačních nově musejí absolvovat test na koronavirus před každým prvoligovým zápasem.

Naopak v druhé lize bylo kvůli koronaviru v týmu Chrudimi odloženo na neurčito sobotní utkání prvního kola s Jihlavou. Pondělní kontrolní testy v mužstvu sice nepřinesly žádný pozitivní nález a Východočeši se ve středu mohou vrátit do tréninku, karanténní opatření však potrvají až do pondělí.

Z nařízení hygienické stanice nesmí tým přijít do kontaktu s jiným celkem. Chrudim už nemohla o uplynulém víkendu odehrát zápas domácího poháru.

 

Právě se děje

Další zprávy