Nebyly to zákeřné fauly, mávl rukou okopávaný Ševčík. A zlobil se, že nedal gól

Michal Muzikant
9. 3. 2020 9:25
V úvodu druhého dějství nádherně vypálil, ale Milan Heča jeho dělovku vychytal. Pár minut nato chybu sparťanského brankáře nevyužil. Z otloukánka, který schytal v zápase několik ostrých faulů, mohl být slávista Petr Ševčík hrdinou nedělního derby "S" ve fotbalové Fortuna:Lize. Nakonec byl rád za vyrovnávací gól týmu v nastavení.
Petr Ševčík
Petr Ševčík | Foto: Milan Kammermayer

Jste rádi za bod?

Prohrávali jsme a v závěru to bylo hektické. Sparta jen nakopávala a zaplaťpánbůh, že nám to tam spadlo.

Sám jste měl šanci, ale Heča vás vychytal. Už jste si myslel, že míč skončí v síti?

To byl fakt fantastický zákrok, protože takhle to netrefím ani na tréninku a on to takhle čapne. Klobouk dolů.

Potom jste ještě po jeho chybě střílel z dálky do prázdné brány.

To měl být jasný gól. Chtěl jsem to tam dát obstřelem, ale špatně jsem to trefil.

Jak jste byl celkově spokojený s herním projevem Slavie?

Myslím si, že byl chvalitebný, na dvojku. Jednoznačně náš nejlepší jarní zápas - jak pohybem, tak nabídkou a vším. Škoda, že jsme některé akce nedotáhli do konce.

Váš náskok v čele tabulky se ztenčil na osm bodů. Nejste nervózní?

Vnímáme to, ale myslím si, že panika není na místě. Proti Spartě jsme si dokázali, že jsme navázali na herní styl z podzimu. Když takhle budeme pokračovat v dalších zápasech, tak se nemáme čeho bát.

Hrozilo, že se derby bude hrát bez fanoušků, nakonec byly plné tribuny. Jak se vám líbila atmosféra?

Byla úžasná. Už když jsme vstoupili na rozcvičku, tak to bylo neuvěřitelné. Nemám k tomu co víc říct.

Na konci první půle se nehrálo kvůli dýmu z pyrotechniky. Bylo to nepříjemné?

Úplně zbytečně to bylo zastavené, na hřišti bylo vidět dobře. Zbytečně jsme stáli.

Schytal jste tam několik ostrých zákroků. Bylo to pro vás osobně náročné?

Tenhle zápas je specifický. Je ostřejší. Nikdo nechce vypustit žádný souboj. Nemyslím si ale, že by to byly nějaké zákeřné fauly na červenou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy