Senzační přestup? Liberecký mladíček má namířeno do Manchesteru City

Sport Sport
7. 8. 2019 10:32
Slavný Manchester City hodlá zalovit v české Fortuna:Lize. A nezacílil na nikoho ze Sparty, Slavie nebo Plzně, ale svůj zájem nasměroval do Liberce. Konkrétně na jednadvacetiletého záložníka Oscara Dorleyho.
Oscar (vlevo) v souboji s Nestorem
Oscar (vlevo) v souboji s Nestorem | Foto: Milan Kammermayer

Podle deníku Sport je celý transfer na dobré cestě a měl by být uzavřen do čtvrtečního večera, kdy v Anglii zaklapne přestupové okno.

Liberijský reprezentant přišel na sever Čech loni v lednu. Přestože mu bylo teprve devatenáct let, velmi rychle se chytil v sestavě Liberce. Za rok a půl odehrál v jeho dresu 36 zápasů, vstřelil dva góly a na jeden přihrál.

Pokud obě strany dotáhnou přestup k dohodě, Oscar by měl na severu Čech zůstat formou hostování, Manchester City vidí v zamýšlené akvizici příslib do budoucna.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy