Senzační přestup? Liberecký mladíček má namířeno do Manchesteru City

Sport Sport
7. 8. 2019 10:32
Slavný Manchester City hodlá zalovit v české Fortuna:Lize. A nezacílil na nikoho ze Sparty, Slavie nebo Plzně, ale svůj zájem nasměroval do Liberce. Konkrétně na jednadvacetiletého záložníka Oscara Dorleyho.
Oscar (vlevo) v souboji s Nestorem
Oscar (vlevo) v souboji s Nestorem | Foto: Milan Kammermayer

Podle deníku Sport je celý transfer na dobré cestě a měl by být uzavřen do čtvrtečního večera, kdy v Anglii zaklapne přestupové okno.

Liberijský reprezentant přišel na sever Čech loni v lednu. Přestože mu bylo teprve devatenáct let, velmi rychle se chytil v sestavě Liberce. Za rok a půl odehrál v jeho dresu 36 zápasů, vstřelil dva góly a na jeden přihrál.

Pokud obě strany dotáhnou přestup k dohodě, Oscar by měl na severu Čech zůstat formou hostování, Manchester City vidí v zamýšlené akvizici příslib do budoucna.

 

Právě se děje

teď

Do Česka může přijet pomoci s pandemií až 300 zdravotníků z USA a EU

Do Česka bude moci přijet na pomoc s epidemií nového koronaviru až 300 vojenských zdravotníků z členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie. Možnost jejich až 90denního pobytu ve čtvrtek schválil Senát hlasy 47 ze 48 přítomných členů. Případné působení zahraničních vojáků v České republice podléhá podle ústavních pravidel souhlasu obou parlamentních komor. Dolní komora návrh schválila v úterý.

"V současné době nelze zcela konkrétně specifikovat podobu této pomoci, jelikož se bude odvíjet od možností a nabídky spojeneckých zemí a aktuální potřeby ČR," stojí ve vládních podkladech pro zákonodárce.

Působení armádních lékařů a zdravotníků zatím nabídly po české žádosti Spojené státy. Skupiny Národních gard Texasu a Nebrasky mají mít celkem 28 členů. "Předpokládá se, že by se jednalo celkem o čtyři týmy po zhruba sedmi členech, které by vedl lékař. Americké týmy již mají zkušenost se zvládáním pandemie z USA a měly by vlastní vybavení," uvedla vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy