Ščasný po prohraném derby ve Spartě končí. Nový trenér zatím oznámen nebyl

26. 9. 2016 10:35
Zdeněk Ščasný po sérii nepřesvědčivých výsledků, která vyvrcholila domácí porážkou 0:2 v derby, končí jako trenér Sparty. Kdo jej nahradí, zatím není jasné. Spartu už ve čtvrtek čeká duel Evropské ligy proti Interu Milán, v neděli pak poslední ligový duel před reprezentační přestávkou v Brně. Ščasný na Letné působil od dubna 2015 a Spartu dokázal dovést až do čtvrtfinále Evropské ligy. Do Ligy mistrů s týmem ale ani nadvakrát neprošel a nezískal ani ligový titul.
Zdeněk Ščasný
Zdeněk Ščasný | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Fotbalová Sparta se v pondělí rozešla s trenérem Zdeňkem Ščasným. Ten neustál sérii špatných výsledků, která v neděli vyvrcholila domácí porážkou 0:2 v derby se Slavií. Jeho nástupce zatím není jasný, tým dočasně převzali jeho asistenti Stanislav Hejkal, David Holoubek a Zdeněk Svoboda.

"Kouč Ščasný už dnešní tréninkovou jednotku nevedl. V ranních hodinách se na setkání s představiteli klubového vedení domluvil na ukončení vzájemné spolupráce," uvedla Sparta v prohlášení.

Spartu už ve čtvrtek čeká duel Evropské ligy proti Interu Milán, v neděli se pak v posledním duelu před reprezentační přestávkou utká se Zbrojovkou Brno.

Ščasný už po nedělním zápase naznačil svůj možný konec na lavičce, skandováním si jeho odchod žádali i fanoušci.

"Po výkonu se Zlínem jsem čekal, že se zvedneme. Nestalo se, takže si s vedením sedneme a budeme řešit, co dál. Nejde o to, že křičí fanoušci, ale o to, aby to pomohlo mužstvu. Nikdy jsem se nedržel křesla za každou cenu. Není to o jednom utkání, nehrajeme dobře a je potřeba to vidět. Nebudu hledat výmluvy, nemá to smysl. Nezvedli jsme se a z toho chci vyvodit zodpovědnost," prohlásil Ščasný, který s týmem v posledních čtyřech zápasech uhrál jen dvě remízy.

Devětapadesátiletý Ščasný vedl Spartu od dubna 2015. V minulé sezoně dovedl tým do čtvrtfinále Evropské ligy a k druhému místu v české lize. Ve Spartě předtím působil i v letech 1998 a 1999 a slavil dva mistrovské tituly.