Ščasný má (zatím) ve Spartě důvěru. Ale už je na tom hůř než Stramaccioni

Jiří Škuba Jiří Škuba
13. 12. 2018 18:05
Jméno Andrey Stramaccioniho se za necelý rok působení na lavičce Sparty stalo symbolem neúspěchu. Přesto italský trenér dosáhl po sedmnácti ligových zápasech vyššího bodového průměru než letos Zdeněk Ščasný.

Velký otřes bezprostředně po dvojblamáži se Slováckem a Teplicemi fotbalovou Spartu zatím nezasáhl. S připraveným modelem, podle něhož převezme pozici sportovního ředitele Tomáš Rosický a Zdeněk Ščasný se naplno přesune na lavičku, se stále počítá.

I když ne tak napevno, jako tomu bylo ještě minulý týden. Sparťanský generální ředitel František Čupr v rozhovoru pro deník Sport připustil, že porážka s Teplicemi pozicí Zdeňka Ščasného přece jen zacloumala.

Letenští mají před sebou ještě poslední zápas v Příbrami. I když Ščasný směrem k němu žádné ultimátum nemá, podzimní epilog bude mít v zimním účtování důležitou roli.

A Ščasného rozhodně nečeká veselá analýza. Jako trenér byl totiž nejméně úspěšný ze všech tří mužů, kteří se na letenské lavičce za poslední sezonu a půl prostřídali. A paradoxně to byl právě on, kdo z pozice sportovního ředitele odvolával jak Andreu Stramaccioniho, tak Pavla Hapala.

Prohlédněte si srovnání všech tří trenérů.

Fotbal, Sparta Praha, Andrea Stramaccioni
Fotbal, Sparta Praha, Andrea Stramaccioni | Foto: Milan Kammermayer

Ligová úspěšnost

Devatenáct zápasů, třiatřicet ligových bodů. Bilance 9 vítězství, šest remíz a čtyři porážky dává slabý průměr 1,74 bodu na utkání.  

Pavel Hapal
Pavel Hapal | Foto: Milan Kammermayer

Ligová úspěšnost

Pavel Hapal stihl na Letné odtrénovat pouhých třináct ligových zápasů, v nich ale získal 23 bodů s průměrem 1,92 bodu na zápas.

Zdeněk Ščasný
Zdeněk Ščasný | Foto: ČTK

Ligová úspěšnost

Hapala vystřídal po prvním kole aktuálního ročníku Fortuna:Ligy. A přestože první polovina podzimu vyšla Letenským velmi dobře, křeč na jeho konci srazila Ščasného průměr na 1,65 bodu. A i když jednašedesátiletý kouč vyhraje v Příbrami, ze všech tří trenérů zůstane nejméně úspěšný.

 

 

Právě se děje

Další zprávy