Ščasný má (zatím) ve Spartě důvěru. Ale už je na tom hůř než Stramaccioni

Jiří Škuba Jiří Škuba
13. 12. 2018 18:05
Jméno Andrey Stramaccioniho se za necelý rok působení na lavičce Sparty stalo symbolem neúspěchu. Přesto italský trenér dosáhl po sedmnácti ligových zápasech vyššího bodového průměru než letos Zdeněk Ščasný.

Velký otřes bezprostředně po dvojblamáži se Slováckem a Teplicemi fotbalovou Spartu zatím nezasáhl. S připraveným modelem, podle něhož převezme pozici sportovního ředitele Tomáš Rosický a Zdeněk Ščasný se naplno přesune na lavičku, se stále počítá.

I když ne tak napevno, jako tomu bylo ještě minulý týden. Sparťanský generální ředitel František Čupr v rozhovoru pro deník Sport připustil, že porážka s Teplicemi pozicí Zdeňka Ščasného přece jen zacloumala.

Letenští mají před sebou ještě poslední zápas v Příbrami. I když Ščasný směrem k němu žádné ultimátum nemá, podzimní epilog bude mít v zimním účtování důležitou roli.

A Ščasného rozhodně nečeká veselá analýza. Jako trenér byl totiž nejméně úspěšný ze všech tří mužů, kteří se na letenské lavičce za poslední sezonu a půl prostřídali. A paradoxně to byl právě on, kdo z pozice sportovního ředitele odvolával jak Andreu Stramaccioniho, tak Pavla Hapala.

Prohlédněte si srovnání všech tří trenérů.

Fotbal, Sparta Praha, Andrea Stramaccioni
Fotbal, Sparta Praha, Andrea Stramaccioni | Foto: Milan Kammermayer

Poslední zápas

Ten stav už nebyl udržitelný, Stramaccioni byl na sparťanské lavičce všem pro smích. Fanoušci mu na tréninky dokonce donesli rakev a kupovali letenky zpět do Itálie.

Jeho posledním zápasem byla domácí remíza s Brnem, které v minulém ročníku po otřesných výkonech nakonec sestoupilo. Během duelu dokonce mělo dojít k roztržce mezi ním a sportovním ředitelem Zdeňkem Ščasným.

Pavel Hapal
Pavel Hapal | Foto: Milan Kammermayer

Poslední zápas

Ten zápas se hrál na jeho 49. narozeniny. Sparta prohrála 0:2 ve druhém předkole Evropské ligy v Novém Sadu, na vypůjčeném hřišti srbské Subotice. Prohrála s týmem, který má rozpočet v řádu stovek tisíc eur.

Ostudným zápasem vygradovala letní mizérie Sparty, která v uplynulém ročníku skončila až pátá, nepovedla se jí ani letní příprava. A při zápase se Suboticí byl tlak fanoušků a vedení na Hapalovi vidět, utkání si rezignovaně odseděl na lavičce.

Zdeněk Ščasný
Zdeněk Ščasný | Foto: ČTK

Poslední zápas

1. FK Příbram?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy