Rozhořela se válka Frýdek versus Stramaccioni. Reprezentant nejel do Brna a je na odchodu ze Sparty

Luděk Mádl Luděk Mádl
25. 8. 2017 14:40
Fotbalista pražské Sparty Martin Frýdek se ocitl v ostrém názorovém střetu s italským koučem Andreou Stramaccionim. Dnes kvůli tomu netrénoval s ligovým A-týmem
Martin Frýdek se ocitl v ostrém názorovém střetu s trenérem Sparty Andreou Stramaccionim
Martin Frýdek se ocitl v ostrém názorovém střetu s trenérem Sparty Andreou Stramaccionim | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Uvnitř kabiny fotbalové Sparty se rozhořel ostrý spor. Vyhrotil se mezi odchovancem klubu Martinem Frýdkem a italským trenérem Andreou Stramaccionim. A Frýdek dostal svolení hledat si nové angažmá.

Tři nezávislé zdroje se shodnou,že věci údajně proběhly takto: poté, co se Martin Frýdek neobjevil v základní sestavě týmu proti Slovácku, zašel včera, tedy ve čtvrtek, za trenérem a zeptal se ho, jak vidí jeho roli v týmu.

A co mu Stramaccioni odvětil? Tady se zdroje liší. Podle jednoho měl Frýdkovi říct, že je pro něj zhruba 15. hráčem a že občas možná může střídat.

Jiný zdroj interpretuje trenérovo stanovisko tak, že měl Frýdkovi říct: "Patříš mezi 15 hráčů, s nimiž počítám pro sestavu nebo pozici střídajících hráčů." Každopádně měl Frýdek na ta slova reagovat nespokojeně. A jen tak podtrhnout své dlouhodobé projevy nevole uvnitř kabiny ohledně současné situace Sparty.

Dnes tedy na Letné trénoval individuálně, mimo Stramaccioniho tým. "Ano, Martin Frýdek neodcestoval s týmem k ligovému utkání v Brně. A požádal klub, aby si mohl hledat nové angažmá," řekl k situaci Ondřej Kasík, ředitel komunikace AC Sparta Praha.

Martin Frýdek je synem sparťanské legendy stejného jména, jeho otec Martin Frýdek hrával za Spartu v 90. letech. V A-týmu Sparty působí i jeho mladší syn Christián Frýdek.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy