Rozhodčí v uplynulém kole HET ligy hrubě chybovali. Gól Sparty neměl platit

23. 4. 2018 18:06
Druhý gól Sparty v pátečním utkání proti Jablonci neměl platit, uvedla komise rozhodčích.
Radost po brance Josefa Šurala
Radost po brance Josefa Šurala | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Dvou výrazných chyb se dopustili podle komise rozhodčích sudí v uplynulém 25. kole první fotbalové ligy. V páteční předehrávce neměl kvůli předchozí ruce platit druhý gól pražské Sparty a Bohemians 1905 měli v prvním poločase s Jihlavou kopat penaltu.

Sparťan Václav Kadlec v 62. minutě zápasu s Jabloncem zvýšil na 2:0, rozhodčí Karel Hrubeš ale branku neměl uznat. Podle komise totiž předtím zahrál domácí Josef Šural úmyslně rukou. Letenští výsledek udrželi a posunuli se před svého soupeře na čtvrté místo tabulky.

O den později v Ďolíčku pro změnu chyboval sudí Zbyněk Proske. V 18. minutě měl za stavu 0:0 nařídit penaltu po faulu hostujícího Petra Buchty na unikajícího útočníka Bohemians 1905 Benjamina Tetteha. Zápas skončil remízou 1:1.

Rozhodčí Radek Příhoda naopak podle komise v nedělním šlágru Liberce s pražskou Slavií výrazně nechyboval. Správně tak v 77. minutě vyloučil domácího Matěje Pulkraba a o chvíli později neposoudil po poradě s videorozhodčím pád unikající Stanislava Tecla po kontaktu s domácím Janem Mikulou jako faul. Celkem Příhoda rozdal rekordních dvanáct žlutých a jednu červenou kartu.

Naopak poškozeni se mohli slávisté cítit v semifinále domácího poháru minulé úterý proti Mladé Boleslavi. Hostující Tomáš Přikryl totiž v 41. minutě ve vápně úmyslně zahrál rukou a sudí Emanuel Marek chybně nenařídil pokutový kop. Červenobílí i tak zvítězili 2:0.